ÇEŞİT

GAP Turu

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

6 Yaş

Diyabakır HasanKeyf Midyat Mardin Göbeklitepe Harran Urfa Birecik Gaziantep Turu

Diyabakır'dan Gaziantep'e eşsiz bir tur...

İSTANBUL / DİYARBAKIR / HASANKEYF / MİDYAT

Misafirlerimizle Diyarbakır Havalimanında buluşma, Hasanpaşa Hanı’na hareket. Burada alacağımız Yöresel kahvaltı sonrasında Diyarbakır turumuza İlk olarak,  Diyarbakır Ulu Cami Dört Ayaklı Minare ve Diyarbakır Surları gezisi sonrası 27 Şehit Sahabenin bulunduğu, Hz. Süleyman Cami,

On Gözlü Köprüyü gördükten sonra Hasankeyf’e hareket. Diyarbakır- Hasankeyf arası 130 km 2 saat Hasankeyf, Tarihi Taş Köprü manzarası ve Midyat’a hareket ediyoruz. Ulu cami gezisi, serbest zaman sonrası Mardin’e hareket, Mardin’e gelince, otelimize yerleşip otelde akşam yemeğimizi alıyoruz.

MARDİN

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma Mardin turumuza başlıyoruz. İlk olarak Süryanilerin en eski mabetlerinden birisi olan Deyrulzafaran Manastırına geçiyoruz. Sonrasında Cihangir Bey türbesi ve Kasımiye medresesini geziyoruz otobüsümüz ile Eski Mardin şehir merkezine geçip ilk durağımız Mor Yusuf Kilisesi iken camiye çevrilen Şeyh çabuk camii (Burada Peygamberimizin Postası Abdullah Bin Enes El cüheyni kabrini ziyaret)ardından Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin müzesinde Etnografya ve arkeoloji müzesi ve Meryem ana kilisesi bulunmaktadır Mardin şehir turumuza Kasım Tuğmaner Camii yanından Tarihi Kayseri’ye pasajına giriyoruz. Buradan içinde sakalı şerifinde olduğu Ulu Cami ve minaresini görüp Sipahiler çarşısı sonrası Hasan Akyar halk çarşısından Şehidiye medresesini ziyaret diyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Zinciriye medresesine doğru hareket ediyoruz. Zinciriye medresesi ziyareti sonrasında Hatuniye medresesine hareket. Ziyaret sonrasında otobüsümüze binme ve Viranşehir Eyüp Nebi Beldesine hareket. (Mardin-Eyüp Nebi beldesi 95 km 1 saat 30 dakika) Burada Hz. Eyyüp Peygamberin, Hz. Rahime ve Hz. Elyassa Peygamberlerin türbeleri ziyaret ettikten sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. (Eyüp Nebi-Şanlıurfa 95 km 1 saat 30 dakika) Urfa’ya varışımız ile Akşam yemeği sonrasında otelimize yerleşme ve  dinlenme.

GÖBEKLİTEPE / HARRAN / ŞANLIURFA

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, ilk olarak Şanlıurfa Mozaik ve Etnografya Müzesini gezileri yapıyoruz. Sonrasında 13 km uzaklıkta olan Göbeklitepe ’ye hareket Göbeklitepe’yi gördükten sonra Hz. Eyüp Peygamberin 16 yıl boyunca çile çektiği makamı ziyaret ediyoruz. Ona şifa olarak gönderilen sudan bizler de şifa niyetine içiyoruz. Buradan Harran’a geçiyoruz. Urfa – Harran arası 60 km. İlk önce Harrani Hazretlerinin türbesini ziyaret ediyoruz. Sonrası Harran üniversitesi kalıntılarını gördükten sonra Tarihi Harran evlerinde vereceğimiz çay molası ardında Urfa’ya geri dönüş.

Öğle yemeği sonrasında Şanlıurfa ziyaretlerimize başlıyoruz. Balıklıgöl, Aynzeliha gölü, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı ve ateşe düştüğü yer. Halilurrahman Camisi, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara,  Mevlidi Halil Camisi. Üstadın ilk defnedildiği mezarı ve Rızvaniye Medresesi, Gümrük Hanı ve Sipahi Çarşılarını gezmeniz için serbest zaman. Sıra geceli akşam yemeği sonrası, otelimize hareket. Konaklama otelimizde.

BİRECİK / GAZİANTEP

Otelimizde alınan, kahvaltısı sonra otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılarak Birecik'e gidiyoruz. Fırat Nehri kenarında Birecik –nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarını görüyor, fotoğraf molası sonrası, Gaziantep’e varıyoruz. İlk durağımız Bilim İslam Müzesi sonrası, Gaziantep Kültür yolu üzerinde, Mutfak Müzesi. hemen sonra Hamam Müzesi,  Hz. Yuşa Peygamber Türbesi, Gaziantep Mevlevihane’si,. Devamında da Şeyh Cami ve Gaziantep Savaş Müzesi gezileri sonrası, Tarihi Bakırcılar Çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Alış veriş sonrası meşhur Tahmis Kahvesinde dinlenme sonrası, havaalanına transfer ve turumuzun sonu.

Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Dahil Hizmetler

 • Tur aracımızla belirtilen yerlerin gezilmesi
 • İlk gün kahvaltı
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • 1gece Mardin 4* otelde konaklama
 • 2 gece Şanlıurfa 4* otelde konaklama
 • Sıra gecesi
 • Mesleki sigorta

Hariç Hizmetler

 • Belirtilmeyen yemekler, yemeklerde alınan içecekler
 • Programda belirtilmeyen geziler ve giriş ücretleri
 • Bahşişler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  REZERVASYON FORMU