Adıyaman Şanlıurfa Turu

ÇEŞİT

GAP Turu

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

6 Yaş

Adıyaman / Şanlıurfa Göbeklitepe Turu

Güneydoğunun incisi, Nemrut dağına ev sahipliği yapan, tarih öncesi bir çok medeniyete yuva olmuş bir kent, Diyarbakır...

Peygamberler şehri, "Şanlı"ünvanı sahibi, Mezopotamya'nın kadim kentlerinden biri olan Şanlıurfa...

Adıyaman Havalimanında buluşma Kahtaya hareket ediyoruz , Adıyaman –Kahta’ya varış . Nemrut Dağına hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Kommagenelilerden günümüze kadar kalan Cendere Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Kuzey Mezopotamya’ nın en yüksek , (2150 m )Nemrut Dağı Tepesindeki Mitolojik Dev Tanrı Heykelleri arasında tarihe yolculuğa çıkıyoruz . Güneşin batışına tanık olduktan sonra , dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Şanlıurfaya hareket Konaklama otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrasında , Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olarak bilinen , ilk mabedi olarak tanımlanan Şanlıurfa Örencik Köyü yakınların da Göbeklitepe ziyaretinin yapılması. Öğle yemeği alınması .Şanlıurfa müzesine hareket . Haleplibahçe ve Edessa mozaikleri , etnografik eserler, Dünyanın 12.000 yıllık en eski heykeli “Balıklıgöl Heykeli”, Göbeklitepe’de bulunan 12.000 yıllık eserlerin yanısıra; Sümer, Hurri, Mitanni, Hitit, Asur, Makedonya, Roma, Bizans, Emevi, Abbasi, Eyyubi, Selçuklu, ve Osmanlı dönemlerine ait eserlerin bulunduğu Şanlıurfa Müzelerinin görülmesi. Misafirlerin Şanlıurfa havalimanına bırakılması ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler

Tüm konaklamalar kahvaltı dahildir.

Sıra geceli akşam yemeği (1 Adet)

Profesyonel Rehberlik

Sigorta

Hariç Hizmetler

Uçak Bileti

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

Tur Haritası

    REZERVASYON FORMU