TYPOLOGIES

Gaziantep Çıkışlı

DIFFICULTY

Orta Seviye

MIN. AGE

0-3 Yaş

1990

Büyük Karadeniz Turu - Amasya'dan Artvin'e Karadeniz

TURUN ADI : BÜYÜK KARADENİZ TURU
GEZİ SÜRESİ : 5 GECE KONAKLAMALI 7 GÜN
ULAŞIM : LÜKS ARAÇLAR
KONAKLAMA : 5 GECE KONAKLAMA

BÖLGENİN EN İYİ 5* OTELLERİ

TUR TARİHİ : 23-29 EKİM

Gaziantep Kalkış Günü

Değerli misafirlerimiz, Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan akşam saat 22.00’da Celal Doğan Parkından hareket ederek turumuza başlıyoruz. Keyifli seyahatimiz molalar dâhil yaklaşık 9 (Dokuz) saat sürecektir.

AMASYA-FERHAT İLE ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ – II. BAYEZİD KÜLLİYESİ-HAZERANLAR KONAĞI-YEŞİLIRMAK-SAMSUN- BANDIRMA VAPURU- TÜTÜN İSKELESİ-ORDU-BOZTEPE

Değerli misafirlerimiz, Sabah saatlerinde Şehzadeler kenti Amasya’ya ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize layık güzel bir kahvaltının ardından gezimize şehrin simgesi haline gelen Aşıklar Parkı ile başlıyoruz. Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak adına dağları oyarak oluşturduğu Ferhat Su Kanallarını ve Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi bünyesindeki sembolik heykelleri görüyoruz. Ardından Amasya merkeze doğru geçerek 1485 yılında Sultan II. Bayezid adına yapılan, içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Külliye gezimizin ardından 1865 yılında yaptırılan ve klasik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı’nı fotoğraflıyoruz. Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerin cumbalı yapılarını inceliyoruz. Ardından Havza üzerinden milli mücadelenin bir kıvılcım olarak başladığı Samsun'a ulaşıyoruz. Öğle yemeği molası veriyoruz. Molamızın sonrasında deniz üzerinde Bandırma Vapuru’nun birebir ölçüsünde maketinin bulunduğu Kurtuluş Parkına gidiyoruz. Balmumu heykelleri ve dönem yansımaları eşliğinde etkileyici bir tur gerçekleştiriyoruz. Atatürk’ün 18 silah ve kader arkadaşı ile birlikte Samsun’a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi ziyaret ediyoruz. Grup fotoğrafımızı aldıktan sonra rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından Samsun'dan hareket ederek Yeşilırmak, Çarşamba üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Ordu sahilde denize karşı akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında teleferik ile Ordu şehir merkezini gören, deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye çıkıyoruz. Ortadan bir şerit çekilmiş gibi sol tarafımıza denizi, sağ tarafımıza yeşillikler içerisinde Ordu’yu alarak harika görüntüler eşliğinde fotoğraf çekiyor, çay ve kahve molası veriyoruz. Ardından ilk günün yorgunluğunu atmak üzere aynı konumda bulunan yeşil ile mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğimiz, Karadeniz manzarası eşliğinde konaklayacağımız 5* otelimize geçiyoruz.

 

 • Sabah Kahvaltısı: Amasya da alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Samsun Restoranları (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Set menü alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: 5* RAMADA ÜNYE OTEL

GİRESUN  - MAVİGÖL – KUZALAN ŞELALESİ – KÜMBET YAYLASI - SÜMELA MANASTIRI- ZİGANA-HAMSİKÖY

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde Ordu’ya ve denize nazır şekilde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Bulancak üzerinden kirazın anavatanı, fındığın başkenti olarak bilinen Giresun'a ulaşıyoruz. Dünyanın en yağlı ve kaliteli fındığının üretildiği bu şehrinden Fındık ezmesi, fındık vb. alışverişimizi yaparak, Karadeniz’i İç Anadolu’ya bağlayan önemli kapılardan Aksu Vadisi’ne gidiyoruz. Kuzalan Şelalesi Tabiat Parkı’na ulaşarak, Muhteşem doğayı görüyoruz, şelaleyi fotoğrafladıktan sonra Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi'ndeki büyüklü küçüklü dört gölden oluşan, karların erimesinden sonra turkuaz rengine dönen Mavi Göl’e gidiyoruz. Unutulmayacak keyifli zamanlar geçirirken, fotoğraflar ve görüntüler alıyoruz. Sonrasında Kümbet Yaylası’na geçiyoruz. Burada Koç kayası mesire alanına çıkıyoruz. Vadiye hâkim noktadaki bu alanda doğa içerisinde yapacağımız yürüyüş ve çekeceğimiz fotoğraflar sonrası dileyen misafirlerimiz öğle yemeğini alabilirler, Ardından yaylanın meşhur çam sakızlı sütlacının tadına bakabilirler. Sonrasında sahil yolundan Karadeniz’i seyrederek Altındere vadisine doğru ilerliyoruz. Milli Park sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce Karadeniz Rumları arasında anlatılan efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophhronios adlı iki keşişin kurduğu düşünülen freskleriyle ve muhteşem yapısıyla bizleri etkileyecek olan Sümela Manastırına (Meryem Ana Manastırı)  ulaşıyoruz. Bizi bekleyen araçlara binerek Altındere vadisine hâkim, Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırın ziyarete açılmış olan kısımlarını geziyoruz. Mükemmel manzarayı fotoğrafladıktan sonra aracımızda buluşuyoruz. Ardından akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere Trabzon ve Rize arasında bulunan 3 gece konaklayacağımız, denize sıfır, bölgenin en iyi tesisi 5* otelimize geçiyoruz.

 

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Kümbet yaylası (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: 5* BABİLLON HOTEL SPA

UZUNGÖL –UZUNGÖL KRİSTAL SEYİR TERASI- LUSTRA VE KARESTER YAYLALARI- İKİÇAY FABRİKASI - SÜRMENE BIÇAK TESİSİ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Aracımıza binerek Of – Dernekpazarı - Çaykara - Solaklı deresi üzerinden etraftaki manzaraları temaşa ederek keyifli bir yolculuk yaparak 1090 metre yükseklikteki Uzungöl'e ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımı sonrasında, dileyen misafirlerimiz ile minibüslere binerek doğa harikası Uzungöl’ ün Kristal Seyir Terasına ve Garester Yaylası’na çıkıyoruz. (EKSTRA). Tura çıkmak istemeyen misafirlerimiz, dinlendirici doğası eşliğinde Uzungöl etrafında çay/kahve keyfi yapabilir, serbest zaman içerisinde bisiklet turu veya yürüyüş yaparak güzel vakit geçirebilirler. Tura çıkan misafirlerimiz de serbest zaman içerisinde aynı etkinlikleri yapabilirler. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte aracımıza binerek sürmene sahilinde bulunan meşhur pidecide öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Sürmene’ye varıyoruz. Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan ve çay bahçeleri arasında yer alan İkiçay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli seçkin fabrikasında yöresel kemençe ve horon eğlenceleri sonrasında yeşil yaprak çayının soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden ve birebir yerel halktan öğreniyoruz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çay çeşitlerinden ikramlar yapılırken, gruplarımıza sunulan özel kampanyalardan Çay alma imkânı da bulacağız. Çay fabrikasını gezdikten sonra yine aynı bölgede bulunan keskinliği ile ünlü meşhur Sürmene Bıçak Tesisine geçiyoruz. Meşhurluğunu nerden aldığını ve nasıl yapıldığını yöre halkından Trabzon ağzı ile dinleyeceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz çakı-bıçak-kılıç vb. ürünleri inceleyerek satın alabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte aracımızda buluşarak günün yorgunluğunu atmak üzere Otelimize doğru hareket ediyoruz. Otelimize erken giriş yaparak misafirlerimiz tesisleri ücretsiz olarak kullanabilirler. (Örneğin, Spor salonu – yüzme havuzu – sahil plajı – hamam – sauna gibi). Akşam yemeği açık büfe olarak otelimizde alınacaktır.

 

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Yılmaz Pide (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: 5* BABİLLON HOTEL SPA

AYDER- GELİN TÜLÜ ŞELALESİ– POKUT YAYLASI  - FIRTINA VADİSİ - RAFTİNG – ZİPLİNE

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından güne yemyeşil bir manzarayla başlıyoruz. 1350 metrede bulunan, ladin ve kayın ağaçları ile kaplanmış yayla olarak anılan; ama aslında yayla olarak değil de, yöre halkının gidiş-dönüş yolunda dinlenmek amaçlı kullandığı Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Kaçkar Dağlarından coşku ile aşağıya doğru akan Gelintülü Şelalesi’nden aşağıya doğru yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası meydanını da görüp bölge tanıtımını yaptıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan rakımı 2075 metre yüksekte bulutların üzerinde  eşsiz bir manzaraya sahip Pokut Yaylası’na çıkıyoruz. (EKSTRA). Yayla gezimizden sonra yöresel tatları da tadabileceğimiz Osmanlı Restoran’da öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz vadinin en büyük ve en kurumsal tesisinde, Kaçkar Dağlarının zirvelerinden gelen coşkun suların oluşturduğu Fırtına Deresi üzerinde Rafting ve Zipline (Ekstra)aktivitelerini gerçekleştirebilecek. Eğlenceli aktivitelerimizin ardından dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

 

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Osmanlı Restoran (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: 5* BABİLLON HOTEL SPA

RİZE BEZİ-*BATUM -ARTVİN BORÇKA-KARAGÖL-ÇORUH NEHRİ-KRİSTAL TERAS

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltıdan sonra yol üzerinde bölgenin önemli el sanatlarından olan Rize Bezi alışveriş merkezini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirimiz buradan hediyelik alışverişlerini yapabilirler.%95 ‘i ormanlarla kaplı olan, ağaç türleri açısından Türkiye’nin en zengin arazisine sahip Artvin istikametinde Çoruh Nehri kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Borçka’da vereceğimiz öğle yemeği molamızın ardından burada minibüslerimize binerek Karçal dağlarının eşsiz manzaraları eşliğinde Karagöl’e ulaşıyoruz, (EKSTRA). Karagöl, deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte, çevresi yağmur ormanlarına benzeyen farklı ekosisteme sahip büyüleyici bir doğa harikasıdır. Orman denizi olarak adlandırılan Karagöl’ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir, Karagöl kafeteryasında çay-kahve keyfi yapabilirler. Karagöl gezisi ardından minibüslerimize binerek Borçka'ya geri dönüyoruz. Yolumuz üzerinde Çoruh Nehrine 2019 yılında yapılmış olan Kristal Terasta vereceğimiz fotoğraf molası sonrası dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

*NOT: Öncelikli olarak sizlerin sağlığını düşündüğümüz için programımızdan Batum turu çıkarılmıştır. Covid-19’un bulaşma riskinin kalmadığı ve sınır kapısından giriş-çıkışların aşırı zaman kaybına sebep olmadığında, Batum turu tamamen acentemizin inisiyatifinde olmak şartı ile yapılacaktır. Ücreti tura katılacak olan misafir sayısına göre belirlenecektir. (Batum tur ücreti fiyata dâhil değildir. Ekstra)

 Batum’a gitmek istemeyen misafirlerimiz Mençun’a Şelalesine götürülecektir. (Ekstra)

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Borçka (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Konaklama: 5* GRAND ARTVİN HOTEL

TORTUM ŞELALESİ-ERZURUM-RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI - GAZİANTEP'E DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında sonra Dadaşlar diyarı Erzurum istikametine doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en yüksek şelalesi olan Tortum Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimlerinden sonra Erzurum’a varıyoruz. Panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Taşhan adıyla da anılan Rüstem Paşa Kervansarayı ve Erzurum çarşısında oltutaşı vb. alışveriş imkânı buluyoruz. Öğle yemeğini Erzurum’un meşhur çağ kebapçısında alıyoruz. Sonrasında Gaziantep’e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Elazığ ve Malatya üzerinden geçerek Diyarbakır’da akşam yemeği molası veriyoruz. Diyarbakır’dan sonra akşam 23.00 civarında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakırken farklı turlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği:  Cağ Kebapçısı (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Dönüş yolunda alınacaktır. (Ekstra)
TUR ÜCRETLERİ:
NAKİT 1990 TL
K.K. TEK ÇEKİM 2050 TL
K.K. 3 TAKSİT 2100 TL
K.K. 5 TAKSİT 2150 TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 2800 TL
ÇOCUK ÜCRETİ (6-11YAŞ) 1500 TL
KOLTUK ÜCRETİ (0-5 YAŞ) 800 TL
 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.

 

 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.

 

 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.

 

 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisifiyatine bağlıdır. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.

Dahil Hizmetler

 • 5 Gece Bölgenin En İyi 5* Otellerinde
 • Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı
 • 5 Akşam Yemeği
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Kaliteli Hizmet ve Memnuniyet Garantisi
 • Milli Parklar ve Yayla Giriş Ücretleri
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Bandırma Vapuru
 • Ordu Boztepe Teleferik Ücreti

Hariç Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Aktiviteler ve Harcamalar
 • Son Gün Akşam Yemeği
 • Minibüsle çıkılan yayla turları

  REZERVASYON FORMU