ÇEŞİT

Gaziantep Çıkışlı

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

0-3 Yaş

500

Masallar Diyarı Kapadokya Turu

22.30da Emek Celal Doğan Park’ında toplanıyor  23.00 hareket saatimiz geldiğinde, araç içi ikramlarımız eşliğinde seyahatimize başlıyoruz.

ÜRGÜP – PERİ BACALARI - DERVENT(HAYAL VADİSİ) – PAŞABAĞ -  GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – AVANOS – KIZILIRMAK NEHRİ – SALLANAN TAHTA KÖPRÜ – ÇANAK ATÖLYESİ – UÇHİSAR KALESİ GÜVERCİNLİK VADİSİ – NAZAR BONCUKLU AĞAÇ – ONXY ATÖLYESİ – 5* PERİSSİA HOTEL – TÜRK GECESİ

Değerli misafirlerimiz, sabah sularında vardığımız Göreme’de sıcak hava balonlarını fotoğraflayarak kendimizi masallar diyarında hissettikten Ürgüp’te grubumuza özel hazırlanmış olan lezzetli bir kahvaltı yapıyoruz. Ardından güne eşsiz bir seyir ve fotoğraf deneyimi yaşayacağımız, içinde bulunduğumuz coğrafyanın hemen her yerinde göreceğimiz Peri Bacalarının en güzellerini yerinde görmek, bölgenin oluşumunu ve tarihini bilgi edinmek için Devrent (Hayal Vadisi) ve Paşabağ vadilerini gezeceğiz. Ürgüp’teki peri bacalarını inceledikten sonra Göreme Açık Hava Müzesinde hem erken Hristiyanlık dönemi hakkında bilgi sahibi olacağız hem de kaya oluşumlarının içerisine kurulan yerleşim/manastırda en iyi fotoğraf karelerini yakalayacağız. Ardından taştan oyma restoranımızda öğle yemeğimizi almak üzere Avanos’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kızılırmak üzerindeki Sallanan Köprüde keyifli bir yürüyüş yaparak nehre sıfır restoranlarda kaz ve ördek sesleri eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Ardından bölgenin simgelerinden biri olan çanak-çömleğin nasıl yapıldığını görmek ve yapımını yerinde denemek için yine Avanos’ta bulunan Çanak Atölyesini gezeceğiz. Ardından Uçhisar’da Güvercinlik Vadisi’nde ve meşhur Nazar Boncuklu Ağaç’ ta güzel fotoğraf kareleri yakalayarak bölgenin en önemli el sanatlarından biri olan Onyx ve Hediyelik Eşya Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burada taşların oluşum süreçlerini deneyimleyip zultanit taş vb. özel ürünlerle dolu mağazayı gezip alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrası misafirlerimiz ile dağın içine amfi sisteminde yapılmış olan muhteşem taş mekânımızda Türk Gecesi eğlencemize geçiyoruz.

 • Konaklama: 5* Perissia Hotel
 • Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri
 • Sabah Kahvaltısı: Seçilen Yerlerde (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği:  Uranos Restoran veya Han Restoran Set Menü (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dâhil)
 • Günün Akşam Gezisi/Eğlencesi: Uranos Restoran vb. Türk Gecesi Eğlencesi (Ekstra)

ÜÇ GÜZELLER - ASMALI KONAK – ATV SAFARİ – ESENTEPE GÖREME PANORAMA – AVANOS -  TAKI ATÖLYESİ – KURUYEMİŞ&LOKUM YAPIM MAĞAZASI – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – IHLARA VADİSİ - GAZİANTEP

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında, rehberimizin anlatımı eşliğinde Üç Güzelleri panoramik olarak fotoğraflayıp Turasan Şarap Fabrikasını ziyaret ediyoruz. Şarap fabrikasını gezmek istemeyen misafirlerimiz ile direk yürüme mesafesinde olan Asmalı Konak veya Yer Gök Aşk Dizi Konağı (Hancıoğlu Konağı) gezimizi yapıyoruz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile peri bacaları arasında özel parkurda ATV Safari turumuzu yapıyoruz. Sonrasında Esentepe’den Göreme’yi panoramik olarak fotoğraflayabileceğimiz cafelerde çay-kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından yine Kapadokya’nın en iyi restoranlarından birinde otantik ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından hediyelik eşya alabileceğimiz Takı Atölyesine ve Kuruyemiş ve Lokum yapımını izleyebileceğimiz mağazaya girip küçük alışverişimizi de tamamladıktan sonra bölgeden ayrılmak üzere 20 dakikalık bir yolculuk yapıyoruz. Yolculuğumuz sonrasında Kaymaklı Yer Altı Şehri’ne varıyoruz. Hepimizin unutulmazlar listesine ekleyebileceği arkeolojik ve etkileyici bir yer olan Kaymaklı, yerin altında sığınak olarak yapılan ve binlerce kişinin yaşayabileceği görkemli bir yapıdır.  Yer altı şehrinin ardından bölgenin en keyifli vadisine doğru yola devam ediyoruz. 380 merdiven indikten sonra Ihlara Vadi‘ sinde Melendiz Çayı boyunca su sesi eşliğinde huzur dolu bir yürüyüş yapıyoruz. Eğlenceli ve keyifli programımızı tamamladıktan sonra 17:00 sularında Gaziantep’e doğru hareket ediyoruz.

 

Kültür dolu turumuzu tamamladıktan sonra eğlenceli yolculuğumuz ile 23:30 sularında Gaziantep’e ilk kalkış noktamıza varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle başka turlarımızda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 • Alışveriş Noktaları: Programda Belirtilen Alışveriş İşletmeleri
 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: Uranos Restoran veya Han Restoran Set Menü (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Dönüş Güzergâhında Kaliteli ve Güvenilir Tesislerde (Ekstra)
5* PERİSSİA HOTEL KONAKLAMALI KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETLERİ
KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ : 500 TL
Otelde Tek Kişi SNG Konaklamalarda : 700 TL
6-11 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ : 400 TL  
 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 100 TL ön ödeme (kapora) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz. Kapalı grup ödemelerinde otobüslü ulaşım için toplam ücretin minimum %35’i, uçaklı ulaşım için ise %55’i peşin olarak ödeme alınır.
 • Kaparo ödemesini nakit olarak yapıp kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza/kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 9 aya varan taksit imkânınız mevcuttur.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesisler olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 8 gün öncesine kadar yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 8 güne girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Rehberimizin veya tur sorumlumuzun tavsiyelerine uyarsanız turunuz çok daha başarılı ve verimli geçecektir. Unutmayın ki acente personellerimizden kaptanımıza, muavinimize, tur sorumlumuza ve rehberimize kadar herkes sizlerin memnuniyeti için ellerinden geleni yapacaklardır.
 • Otelden daha çok içinde bulacak olduğumuz aracımızı bir nevi evimiz olarak görerek temiz tutmaya özen gösterelim. Otobüs içerisinde acente ikramlarımız sürekli olarak yapılacak olup orta kapı hizasında çöp sürekli mevcuttur ve yine orta kapı hizasındaki su dolabı da yolculuk harici bölgeyi gezerken de açık büfe olarak sürekli hizmetinizdedir.
 • Siz değerli misafirlerimizin mutluluğu ve memnuniyeti için her turumuza özel birçok sürprizimiz mevcuttur. Sürprizlere hazır olunuz. ☺
 • Bölgedeki; Türk Gecesi, Balon Turu, ATV Safari gibi etkinlikler ekstra ücretli olup bu turlara katılmanız bölgede eğlenmenizi ve daha çok anı biriktirmenizi sağlayacaktır. ATV safari gibi etkinliklere katılım yapmayan misafirlerimiz için misafirimiz sayısınca rehberimiz inisiyatifinde alternatifler oluşturulacaktır.
 • Bölgedeki; Taş Atölyelerinde nadide kolye/küpe/takı vb. parçalar bulunurken, Çanak-Çömlek Atölyelerinden çeyizlik-hediyelik olarak acentemize yapılan özel indirim ve kampanyalar ile birçok ürün alabilme imkânına sahip olacaksınız.
 • Soğuk sezon olması sebebi ile misafirlerimizin memnuniyeti için Ihlara Vadisi ve Narlıgöl Krater Gölü programımızdan çıkarılmış yerine yeni vadiler ve bölgeler eklenmiştir.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Programda “opsiyonel” olarak belirtilen bölgeler grubun normal hızda olması durumunda gezilecek olup, grubun yavaş hareket etmesi durumunda gezilmesi rehberin inisiyatifindedir.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Tur operatörü grupların kayıt sırasına, sağlık durumuna, uyumuna ve isteklerine göre yerleştirme yapar.
 • Otellerimizde aynı standartlarda-seviyede olmak ve en az mevcut otel kadar iyi olmak kaydı ile değişim yapılabilir. Acentemiz otellerde mecburi, mücbir, öngörülemeyen veya engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişim olması durumunda misafirlerimizin onayına bilgisi sunulur.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Turlarımız oteller, araçlar, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Araçlar kişi sayısına göre acente tarafından belirlenmekte olup araç tipinde ya da yukarıda belirtildiği gibi araçta koltuk sözü verilemez. Acentemizin turlarda kullanmış olduğu araçlar yeni-son model araçlar olup bütün turlarımız lüks ve konfor içerisinde Gezi Dünyası ikramlarımız ile yapılmaktadır.
 • Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 70 TL, Öğrenci/Öğretmen müze kartı ücreti 30 TL’dir.

Dahil Hizmetler

 • Yüksek Model Turizm Araçları ile Seyahat
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1 Gece 5* Perissia Hotel Konaklama
 • Otelde Alınan Akşam Yemeği
 • İlk Gün Dâhil 2 Sabah Kahvaltısı
 • Aktivite ve Gece Eğlenceleri Transferleri
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otopark ve Otoban Ücretleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramları

Hariç Hizmetler

 • Öğle Yemekleri ve İçecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Ekstra Aktiviteler

  REZERVASYON FORMU