ÇEŞİT

Aktif

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

0-3 Yaş

500

Diyarbakır Mardin Turu - 1 Gece 2 Gün

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece 12.30’da Emek Celal Doğan Parkı’nda toplanıyoruz. 01.00 hareket saatimiz geldiğinde, araç içi ikramlarımız eşliğinde seyahatimize başlıyoruz.

MİDYAT – SILA KONAĞI DEVLET KONUKEVİ – TELKÂRİ PAZARI– HASANKEYF –DİYARBAKIR - ON GÖZLÜ KÖPRÜ-KEÇİ BURCU–HZ. SÜLEYMANCAMİİ - DÖRT AYAKLI MİNARE–DİYARBAKIR ULU CAMİİ - HASANPAŞA HANI - GAZİ KÖŞKÜ EYVAN EĞLENCESİ

Sabah saatlerinde Midyat’ta aldığımız lezzet dolu kahvaltının ardından Sıla dizisinden hatırlayacağımız Midyat Konuk Evi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkâri Pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrası GAP Projesi KapsamındaIlısu Barajı’nın suları altında kalan Hasankeyf'te; yerinden taşınan Zeynel Bey Türbesi ve diğer taşınan eserleri görüp, daha sonra dileyen misafirlerimiz Hasankeyf’in sular altında kalan yerlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turu sonrası yöresel öğle yemeğimizi almak üzere Batman’a geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Rotamızı Diyarbakır’a çeviriyoruz. On Gözlü Köprüyü fotoğrafladıktan sonra Çin Seddi'nden sonra dünyanın en uzun, en geniş ve en sağlam surlarından kabul edilen Diyarbakır surlarının en önemli burcu olan Keçi Burcuna çıkıp buradan Diyarbakır’ı keyifle izliyoruz. Sur içinde birçok sahabenin medfun bulunduğu Hz. Süleyman camisini ziyaret ediyoruz. Dört Ayaklı Minare’yi görüp, İslam âleminde 5. büyük haremi şerif olarak ün kazanan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Hasanpaşa Hanı’nda çay-kahve molası veriyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Diyarbakır Eyvan Gecesi Eğlencesine katılıyoruz. (Ekstra)

 • Sabah Kahvaltısı: Midyat (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: Yöresel Yemekler. (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelimizde Açık Büfe(Ücrete Dâhil)
 • Konaklama: 5* RAMADA HOTEL
 • Günün Akşam Eğlencesi: Eyvan Gecesi Eğlencesi(Ekstra)
 • Alışveriş Noktaları: Diyarbakır ve Midyat Çarşıları

DARA ANTİK KENTİ– DEYRULZAFARAN MANASTIRI- KASIMİYE MEDRESESİ–MARDİN MÜZESİ – ULU CAMİİ – ÇARŞI -  PTT BİNASI – ŞEHİDİYE CAMİİ ve MEDRESESİ -  ABBARALAR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yönümüzü Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan Dara Antik Kenti’ne çeviriyoruz. İpekyolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk su barajına ait olan kalıntılarını ardından kale, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim binalarına ait kalıntıları inceledikten sonra Dillerin ve Dinlerin şehrinde Süryani kültürünü tanıyacağımız MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan günümüzde halen aktif olarak kullanılan Deyrulzafaran Manastırı’nı gezeceğiz. (Safranlı çay içip, Süryani Çöreği’nin tadına bakabilirsiniz.) Manastır gezimizin sonrasında Selçuklu döneminde üniversite denginde eğitim veren olağan üstü mimariye sahip olan Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Medresede rehberimizden Güneydoğu kültüründeki eyvan felsefesini öğreniyoruz. Medrese gezimizin ardından Mardin mutfağının yöresel yemeklerini tatma imkânı bulacağımız restoranımıza geçiyoruz. Tadı damağımızda kalacak yemeğimizin akabinde Gecesi Gerdanlık Gündüzü Seyranlık olan Mardin sokaklarını seyre dalarak gezmeye başlıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle sanat sokağında renkli fotoğraflar aldıktan sonra Mardin Müzesi’ni görüyoruz. Çarşı’dan geçerekten bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi görüyor ve fotoğraflıyoruz.

Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT Binası geziyoruz. Bu sırada yerinde ise Mardinli Marilyn Monroe’yi ziyaret ederek el emeği ile yaptığı sabunlardan alma ve fotoğraf çektirme imkânı buluyor, hemen karşısındaki Mezopotamya manzaralı kafemizde çay-kahve molası veriyoruz. Şehidiye Camii ve Medresesi ziyaretimiz sonrası Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçip, masal şehrin Mardin ile vedalaşıyoruz.

Bu geziler sırasında yöre halkı ile gireceğimiz ikili görüşmelerde, yöre halkının Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışlarını, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu görecek ve fazlasıyla etkileneceksiniz. Bütün güzel duyguların ve bölgede bıraktığımız anılarımızın ardından Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: İçli Köfte, Kaburga Dolması vb. Yöresel Yemekler(Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Dönüş Güzergâhında Bedesten vb. Tesislerde Alınacaktır (Ekstra)
TUR ÜCRETİ
KİŞİ BAŞI TUR ÜCRETİ : 500 TL
SNGL TUR ÜCRETİ : 700 TL
06-12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ : 400 TL
 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.

Dahil Hizmetler

 • Yüksek model Araçlar ile Seyahat
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • 5* Hotel’de 1 Gece Konaklama
 • İki Sabah Kahvaltısı

Hariç Hizmetler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Hasankeyf tekne turu
 • Eyvan Gecesi Eğlencesi

  REZERVASYON FORMU