BatoR

12 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Mavi Turda Neler Yapılır?

Mavi Turda 1 hafta sürecek olan yolculuğunuzda, turunuzu daha keyifli hale getirmek için yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler de mevcut. İşte “mavi turda başka neler yapılır?” sorunuzun cevabı, tur esnasında yapılabilecek çeşitli ektkinlikler:

SU SPORLARI

Yatlarda standart olarak, yetişkin ve çocuklar için şnorkel maskeleri, kano, basit olta takımı bulunur. Teknelerde her türlü oyuncak olduğu gibi, su sporları malzemelerini teknede kiralama imkânına sahipsiniz.

Su Kayağı:

Bazı teknelerde veya koylarda kayak yapma imkanı bulunuyor. Sürat motoru ve kayak takımlarını kiralayarak su kayağı yapabilirsiniz.

Jet Ski:

Yine bir çok teknede bulunan bir aktivite. eğer Jet-ski kiralamak isterseniz kaptanla görüşmeniz yeterli.

Sörf:

Denizde geçen seyiri daha keyifli hale getirmek için bir çok aktivite sağlanmış durumda. Sörf de bunlardan bir tanesi.

Rafting:

Eğer rotanı üzerinde ise Dalaman Çayı’nda rafting keyfini yaşayabilirsiniz. Hatta mangalı da yaktınız mı keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Diving:

Mavi turda en çok rağbet gören aktivitelerden biri de dalış turlarıdır. Güney Ege’nin masmavi sularında dalış yapma imkanına kim hayır diyebilir ki?

Paragliding:

Yine eğer rotanız üzerindeyse Fethiye’de paragliding yapabilirsiniz. Zira dünyanın (abartmıyoruz) en iyi uçuş parkurlarından biri olan Fehiye Babadağ’dan atlayışınızı gerçekleştirip muhteşem Ölüdeniz manzarasına paragliding yaparak kavuşabilirsiniz. Bu atlayış ile 2000 m’den yaklaşık 1 saat havada kalarak bu eşsiz deneyimi yaşayacak ve Ölüdeniz plajına iniş yapacaksınız.

KIYI GEZİLERİ

Yat kiralama gezisinde, yakın mesafede bulunan şehirleri, tarihi antik alanları, koyun muhteşem güzelliklerini, kasabalarını keşfederek kıyı gezintilerinde bulunmanıza müsaade eder. Örnek verecek olursak, Bodrum-Gökova- Bodrum programında Marmaris’i gezip keşfetmenizi sağlayıp Marmaris -Fethiye–Marmaris tur programında Cauno uğrayıp ziyarette bulunabilirsiniz. Ayrıca tarihi mekânları, tarihi harabeleri, doğal güzellikleri, kuşları izleyebilir ve cip safarileri sizleri bekleyen eğlenceli diğer aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Ayrıca ülkemize has el sanatları örnekleri, deri ürünleri, halılar, tekstil ürünleri, hediyelik eşyalar, pazarlarda ya da el sanatları merkezlerinde alışveriş için tur düzenlenir. Yapılan aynı turlarda Hırvatistan ve Karadağ kıyı seyahatleri de yerel olarak düzenlenmektedir. Bölgeye göre yat kiralama uzmanları tarafından bilgilendirileceksiniz.