Pandemi Dönemi Özel Turlar - Adıyaman - Şanlıurfa Turu

Pandemi dönemi kişiye özel turlar… Bir turizmci olarak ben de herkes gibi Korona virüs yüzünden Mart ayından bu yana farklı bir hayat yaşıyorum. Oysa şimdiye kadar ilkbahar ve sonbahar altın değerindeydi bizler için. Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Diyarbakır, Antakya, Adıyaman, Malatya için en ideal zamanlardı çünkü.

Bu bölgede düzenlediğimiz eşsiz turlarımız için tatlı bir telaş içerisinde olurduk. Turlarımıza katılmak isteyen, katılacak olan misafirlerimiz tur öncesi küçük sorularına başlarlardı.

  • Bu aylarda üşür müyüz?
  • Bu tur için erken mi?
  • Bu dönem çok mu kalabalık olur?

gibi soruları keyifle yanıtlardık. “Şurup tadında erken ısınan ama geç soğuyan havamızla sizleri çok güzel ağırlarız merak etmeyin…” derdik. Turlarımız başladığında da misafirlerimizi keyifle gezdirir, detaylıca anlatır ve yöresel tüm lezzetlerimizi mevsimine göre tattırırdık.

Tüm bunları sadece geçmiş zamanda yazabiliyorum an itibarıyla. Yine olacak, çok daha güzel olacak inşallah. Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Son zamanlarda bu inancım kısmen de olsa sönmeye başlamışken, heyecanımı yine ilk günkü gibi ateşleyen bir telefon geldi. Telefonun ucunda kıymetli müşterim, sevgili dostum Arzum vardı. “Bizlere yine havalar soğumadan, ağız tadıyla keyfini sürebileceğimiz bir tur ayarlar mısın?” diye sordu. O kadar mutlu oldum ki anlatamam. 

Hemen sevgili rehberimiz, kıymetli dostum Nilgün’ü aradım. akabinde turlar içiin araç kiraladığımız firmayla görüştüm. Bunlar uzun zamandır yapmadığım şeylerdi gerçekten. eskiden rutin şeylerdi ama şimdi ne kadar kıymetliydi benim için…

Kıymetli misafirlerimiz sevgili rehberim Nilgün eşliğinde turlarını güzelce tamamladılar. “Şimdiye kadar neden Adıyaman’a gelmemişiz ki?” diye hayıflanmışlar o harika fotoğraf ve videoları çekerken.

Bense uzun zamandan sonra küçük bir tur düzenleyerek bile mutluluktan uçar bir halde bir sonraki tur talebimi bekliyorum. Gerçekten de çok uzun zamandır hiç böyle hissetmemiştim. iyi ki bu işi yapıyorum. Yapmaya da devam edeceğim Rabbim izin verdiği müddetçe. Belki daha farklı, daha dikkatli veya yeni normallerimizle birlikte… Ama yine butik, yine özel ve kişi ya da gruba özel olacak her organizasyonumuz.

Çünkü gezmek, görmek ve tanımak; beraber olmaktır, aile olmaktır, biz olmaktır…

Kantara Turizm Hasibe Sözmen olarak ailenizle aile olmaya, butik turlar yapmaya, biz olmaya devam edeceğiz, bırakmayacağız. Söz veriyorum.

Sevgiyle sağlıcakla kalın. 

Sana da çok teşekkür ederim canım arkadaşım, beni kendime getirdiğin için. 

İyi ki varsın…