Gaziantep Şanlıurfa Turu

Sani Bey ve arkadaşları ECZACILAR GRUBU olarak özel Gaziantep – Urfa turumuza katıldılar. Gaziantep turumuzda Gaziantep Özel Tadım Keşif tur programı uyguladık ve çok beğendiler. Malum bu programımız da diğer turlarımızda olduğu gibi özel Antep Kahvaltısı ile başladı.

Özel Antep Kahvaltısının baş tacı olan Antep peynirinin detaylarını anlatmak ise Sani beye düştü. Bir Gaziantep aşığı olan Sani Bey, profesyonel rehberlere taş çıkartacak bir güzellikte anlattı. Antep Peynirinin Bahar aylarından hemen sonra nasıl yapıldığını, kış için özel koşullarda nasıl saklandığını bir bir anlattı gruptaki arkadaşlarına.

Bol lezzetli, bol sohbetli ve kahkahalı güzel bir Özel Antep Kahvaltısından sonra da soluğu Tahmis Kahvesinde aldık. Bu mükellef kahvaltı ile tıka basa doymuştuk ki bunun en iyi ilacı kısa bir yürüyüş ile ulaşacağımız Tahmis Kahvesiydi. Çaylar, kahveler söylendi, sohbetlere devam edildi. Gruptakiler o kadar keyifliydi ki, “Tur bugünlük bu kadar, buradan otele geçiyoruz.” Desek kimse itiraz etmeyecekti sanki.

Velhasıl, kahvelerimizi de içtikten sonra Gaziantep Özel Tadım Keşif tur programımıza kaldığımız yerden devam ettik ve günü sonlandırdık. Harika bir günün ardından, o tatlı yorgunluğu atıp dolu dolu geçecek 2. Gün Urfa programına enerjik bir biçimde hazır olmak için herkes istisnasız odalarına çekildi.

İkinci gün sıcacık, gülümseyen güneşin eşliğinde erkenden Urfa’ya doğru yola koyulduk. O güzel Urfa tüm güzelliği ile bizleri bekliyordu. Günün ilk yarısı planlandığı gibi çok güzel geçti. Hızla geçen gün ile çoktan acıkmıştık bile. Sırasıyla Balcan Kebabını, Urfa dürümü tadanlar kendilerinden geçmişti bile. Akabinde Balcan Kebabı ve kozmos arasındaki bağlantıyı bile keşfettik. Patlıcanların kabuklarının soyulması, kırmızı domateslerin eklenmesi, et, biber, tuz, soğan derken tüm bu karmaşanın dürümün içinde olması, ile müthiş bir lezzetin ortaya çıkması; hayatın tarifiydi sanki.

Uzun yıllar birbirinden kopmamış, arkadaşlıklarını sürdürmüş bu güzel eczacılar grubu ile harika bir gün daha sona eriyordu. Program gereği Kelaynak Koruma İstasyonu ziyaretimiz vardı. Günün yorgunluğu olsa da harika vakit geçirdiler ve destek olmak adına tişörtlerden satın aldılar. Hep beraber bu tişörtlerle de fotoğraf çektirdiler.

Hem kendileri hem de bizler adına çok güzel anılarla turumuzu bitirmiş olduk.

Nice güzel gruplara, nice güzel turlara inşallah…