Gaziantep Kelebek Çiftliği Yakında Açılıyor!

Gaziantep hayvanat bahçesinde Gaziantep Tropik Kelebek Çiftliği Merkezi yapılıyor. Yaklaşık 120.000 türden 20.000 kadar kelebeğin ziyaretçiler tarafından görülmesi sağlanacak!

Gaziantep Kelebek Çiftliği

Gaziantep Kelebek Çiftliği

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise üçüncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesinde Tropik Kelebek Merkezi yapılıyor. Yaklaşık olarak iki buçuk dönümlük alan üzerine kurulu olacak olan “Kelebekler Vadisi’ne” Filipinler’den kelebekler getirtilecek.

Tropik iklim yaşamına uygun biçimde iklimlendirme yapılacağını belirten yetkililer, 20-25 derece sıcaklık ile 85-90 derece nem şartlarını yerine getirerek bu hayvanların en uygun şartlarda yaşama ve uçma olanağını sağlayacaklarını belirttiler.

İnşaatın bitimine 1 ay kaldığını beliren yetkililer, son rötuşların yapıldığını, kelebeklerin siparişlerinin verildiğini, peyzaj düzenlemesini tamamladıklarını belirtti. Önümüzdeki aydan sonra açılışı yapılacak olan Gaziantep Tropik Kelebek Çiftliği Merkezi’nin şehrin değerie katkı yapacağı oldukça aşikar.

Şimdiden kıymetli Gaziantep’imize hayırlı olmasını dileriz…