BatoR

10 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Yat, Gulet, Tekne Çeşitleri Nelerdir?

Lüks yelkenli yatlar:

Lüks konaklama tesisini aratmayan göz alıcı iç ve dış modern tasarımıyla ultra lüks yatlar, beş yıldızlı otel konforunu aratmayacak imkânlara sahiptir. Büyük ultra modern yatı değerlendirirken büyüklüğü, mürettebatı, yatta sunulan olanakları esas alınır.

Süper lüks yatlar:

Bütün yat türlerinin en iyisidir. Ayrıca kiralamak istediğiniz yatlar Deluxe ve VIP tekne  olarak isimlendirilir. Aynı zamanda bu kategorideki yatlar, özellikleri ile diğer yatlardan farklıdır.Yatın projesi hazırlanırken tekne sahiplerinin istekleri doğrultusunda mimarlar tarafında çizim yapılır. Sektör içerisindeki mimarlarla çalışılıp her biri ayrı kendine has özel tasarımları ile denize iner.  

Lüks Yatlar:

Lüks yatlar grubundaki kabin sayısı, yatın alanına ve kullanım stiline göre farklılıklar gösterir. Gulet yatlarda genellikle 3 ile 11 arsında kabin bulunmaktadır. Kişi sayısı az olsa bile lüks bir guletle tatil yapabilirsiniz. Çoğunlukla birçok teknede süit oda niteliğinde bir master kabin bulunmaktadır. Lüks yatlarda çocuklar için twin kabinlerin bulunması ailelerin yat kiralaması için olanak sağlamaktadır.

Klasik Yatlar Çeşitleri:

Klasik yatların uzunluğu 17 ile 35 metre arasında değişiklik göstermektedir. Kabin sayısı en az 3 olmakla birlikte yatın uzunluğuna göre 9 kabinden fazla da olabilmektedir. Birçok kabinde çift kişilik yatak mevcuttur. Ekonomik sınıf yat kabinlerine göre daha geniş kabinler bulunur ve bu geniş kabinlerin her birinde banyo vardır. Genellikle bu tür yatlarda twin kabinde bulunmaktadır. Ayrıca klima mevcuttur ve günlük 6-8 saatlik kullanım ücrete dâhildir.