TÜR

Butik Otel

SEVİYE

MIN. YAŞ

0-3 Yaş

PROMO

930 840

Nişanyan Evleri

Nişanyan Evleri olarak, 450 m yükseklikteyiz. Şirince’nin en üst noktasında 20 küsur dönüm araziye yayılıyoruz. Ana yoldan Nişanyan’a kadar yüzlerce servi ağacı diktik, neredeyse göğe ulaştılar. Köy yollarına geleneksel usulde Arnavut kaldırımı döşedik, gelen geçen rahat yürüsün. Ona yakın köy çeşmesi yaptırdık, üzerlerine maniler yazdık.

İlyastepe’nin bir ucu Çam ormanına dayanıyor. Yukarılardan Ege denizinin seyrine doyum olmuyor. Arazide mermerden yüzme havuzu, bir kule (12m), Kuleli Konak, iki taş ev ve 7 bağ evi var.

Köşk işletmenin ana binası ve kalbi, 5 odalı. Restoran, Resepsiyon, Cin teras burada.

Kerevetli Ev, ana binaya 5 dakika mesafede. İki katlı, bahçeli, avlulu, köye yakın. Taş Ev, kulenin tam karşısında, Şirince'nin dağlarına bakıyor. İki katlı ve aileler için ideal.

2005-2006'da üstümüze bir delilik geldi, Köşk'ün arkasındaki olağanüstü güzel 20 dönümlük arazide bin yıllık gibi duran taş evlerden ufak bir köy (ya da mezra) yaptık. İlyastepe adını verdik. Masallardaki Kule’yi ve onun bitişiğinde, rüya tadında beş odalı Kuleli Konak eklendi. Melek tavanlı mutfağında yemek kursları veriyorum. Zaman zaman TRT ve BBC’ye yemek programları yapıyorum. Yüzme havuzunu yaparken antik Efes’te ki gibi kallavi mermerler kullandık.

Serin mevsimlerde çok sükse yapan, yerden ısıtmalı hamamımız sanki Selçuklulardan kalma. Kubbeli ve camgöbeği renginde Çinileri var.

İlyastepe’deki çiftlikte Saanen keçilerin sütünden yoğurdumuzu mayalıyoruz. Tavuk, kaz ve ördeklerden yumurta alıyoruz. Binlerce lavanta arasında süzülen Tavus kuşları Mayıs’ta kuyruklarını açıyor. Nişanyan’da sizlere bir otel odasından çok öte bir yaşam tarzı sunmaya çalışıyoruz.

Standart ve Deluxe odalar

Ana binamız olan Köşk’te      1 Deluxe, 1 twn bed,  3 standart oda,

Masal Diyarı Kuleli Konak’ta  3 Deluxe, 1  twn bed, 1 standart oda,

Özellikle Kuleli Konak’taki Deluxe odalar 3 ve 4 kişilik ailelerin rahatça kalabileceği büyüklüktedir.

Köşk Binamızdaki Deluxe oda antika küvetli, diğerleri duşludur.

 

Bağ evleri (7 adet)

Bağ  evlerimiz, ana binamız Köşke 5 dakika yürüyüş mesafesinde 20 dönümlük büyük arazi içinde müstakil tek katlı taş evlerdir. Büyüklükleri  25 – 35mk arasındadır.  Doğa ve sessizlik sevenler için idealdir. Yaşlı ve yürüme engelli müşterilere uygun DEĞİLDİR. Bazı evlerde yazın kullanılabilecek dış mekân yatakları vardır.  Hepsinde tavana monte pervane vardır. Ayrıca ısıtma ve soğutma için klima mevcuttur. 7 bağ evimizde şöminelidir.

Evler

Köşke 3-4 dakika yürüyüş mesafesinde, iki katlı, tarihi nitelikte köy evleridir. Tüm evlerde mutfak, oturma odası, şömine ve dış oturma alanı mevcuttur. İstek üzerine kahvaltı günlük olarak sepet şeklinde verilmektedir. Ayrıca ana binada kahvaltı servisimiz de mevcuttur. Merkezi ısıtma ve klima da vardır. Evlerimiz kışın da açıktır.

Kerevetli Ev / Platform Bed House: Çok büyük ebeveyn yatak odası, twin yatak odası ve ayrıca alt kattaki şömineli oturma odasında rahat single yatağı vardır.  Ortak banyoya her odadan bağımsız olarak ulaşılabilir. (80 mk)

Taş Ev / Stone House:  İki katlı bir binadır. Alt katta sedirli köy tipi büyük bir mutfak ve banyo vardır. Ormana ve vadiye bakan harika terası mevcuttur. Üst katın zemini ahşap rabıtadır. Şömine, oturma grubu, double ebeveyn yatağı ve ihtiyaç olursa 2 çocuk yataklı sedirler vardır. (65 mk)

 

GENEL

Sezon:  Tüm birimlerimiz yaz kış açıktır.

Yüzme Havuzu: Mermer, Roma tipi yüzme havuzumuzu kendi kaynak suyumuz ile besliyoruz. Tüm misafirlerimize açıktır.

Restoran: Toplam kapasitemiz 50 kişiliktir. İstek üzerine öğlen yemeği hazırlıyoruz.

Donanım: Tüm birimlerde wireless, internet ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

Klima: Köşk odalarında,  Kuleli Konak odalarında,  2 ev ve tüm bağ evlerinde klima vardır.  450 metre rakımdan ötürü yaz geceleri serindir.

Uyarı: Şirince köyünün sokakları taş döşeli ve diktir. Özellikle ev ve bağ evlerimiz, yürüme zorlu­ğu çeken yaşlı konuklara uygun DEĞİLDİR.

Dahil Hizmetler

Zengin Köy Kahvaltısı

Wi Fi

Klima

Hariç Hizmetler

Öğle ve akşam yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Konum

REZERVASYON FORMU