TÜR

GAP Turu

SEVİYE

Orta Seviye

MIN. YAŞ

6 Yaş

PROMO

399 299

Yukarı Mezopotamyan'nın Keşfine Hazır mısınız?

Fırat ve Dicle nehirlerinin binlerce yıldır beslediği topraklar, kadim uygarlıkların ve kentlerin beşiği Mezopotamya'nın kalbi olan bu bölgede birlikte keşfe çıkakacağız.

Tarihine, kültürüne, mistik zenginliğine ve mutfağının harikulade lezzetlerine birlikte tanık olacağız.

Adıyaman Havalimanında buluşma  Kahtaya  hareket ediyoruz ,    Adıyaman –Kahta’ya varış . Nemrut Dağına hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Kommagenelilerden  günümüze kadar kalan Cendere Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz.  Kuzey Mezopotamya’ nın en yüksek , (2150 m )Nemrut Dağı Tepesindeki Mitolojik Dev Tanrı Heykelleri arasında tarihe yolculuğa çıkıyoruz . Güneşin batışına tanık olduktan sonra , dönüş yolculuğuna geçiyoruz.   Konaklama  ve akşam yemeği Adıyaman’da otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrasında ,Mardin’e hareket .
Taşın dile geldiği, efsanelerin bezediği, kültürlerin birbirini beslediği Mardin panoramik şehir turu. Öğle yemeğinin alınması(extra) sonrasında , Ulu Camii,Tarihi PTT Evi, Şehidiye Camii, Mezopotamya Ovası’nı selamlayan kapılarıyla mistik bir atmosfer oluşturan avlularıyla, dilimli kubbeleriyle Tarihi Mardin Evlerinin görülmesi taş sokaklarının gezilmesi ve abbaraların altından geçme imkanı.
Harcına katılan zefaranın güzel kokusuyla Mardin mimarisine hoş bir soluk getiren Deyr-ül Zaferan Manastırı ziyaret. Dik bir dağ yamacından Suriye ovasına kuşbakışı bakan azametli-karanlık ve müthiş sessiz Kasımıye Medresesinin gezilmesi . Mardin çarşısında alış - veriş için serbest zaman.( yöresel sabun, zencefilli şeker, şahmaran,kahve alma imkanı) , Konaklama ve akşam yemeği Mardinde otelimizde.

Otelde alınan kahvaltı sonrasında,Midyata hareket Mor Gabriel Klilisesi, birçok dizilere mekan olan tarihi Kaymakamlık binasının gezilmesi. Midyat’ta Gümüş Telkari İşlemecilerini ziyaret Alışveriş imkanı .Hasankeyf’e hareket. Ilısu Barajının suları altında kalacak olan Tarihi Hasankeyf Kenti;Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesi, (Kaledeki Büyük Saray-Küçük Saray ve Ulu Camii), El Rızk Camiinin görülmesi (karşıdan görülecektir). Dicle Nehri kenarında yürüyüş foto molası sonrası,Batman veya Diyarbakır havalimanına bırakılması ve turumuzun sonu …

Dahil Hizmetler

Tüm konaklamalar kahvaltı dahildir.

Sıra geceli akşam yemeği (1 Adet)

Profesyonel Rehberlik

Sigorta

Hariç Hizmetler

Uçak Bileti

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

REZERVASYON FORMU