ÇEŞİT

GAP Turu

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

6 Yaş

Gaziantep Halfeti Adıyaman Şanlıurfa Mardin Antakya Turu

Geçit vermez Torosların Pamfilyadan ayrı bıraktığı, bu nedenle farklı bir tarihi çizgiye sahip antik bölge keşfine hazır mısınız?

Misafirlerimizle buluşma. Tahmis Kahvesine hareket, kahve molası sonrası tarihi bakırcılar çarsısına gidiyoruz. Almacı pazarı, Zincirli Bedesteni, Zeytin Hanı, Gümrük Hanı geziyor ve öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası, Zeugma Müzesine hareket ediyoruz. Gezi sonrası otelimize yerleşme, Konaklama otelimizde.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası, Halfeti’ye hareket ediyoruz. Sular altında kalan Rumkale ve Savaşan Köyünün tekne turu eşliğinde görülmesi sonrası Adıyaman’a hareket ediyoruz, Öğle yemeği sonrası, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Kommagenelilerden günümüze kadar kalan Cendere Köprüsünü görüyoruz. Kuzey Mezopotamya’nın en yüksek (2150 m) Nemrut Dağı Tepesindeki Mitolojik Dev Tanrı Heykelleri arasında tarihe yolculuğa çıkıyoruz. Güneşin batışına tanıklık ettikten sonra, otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Adıyaman’da otelimizde.

Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Dünyanın ilk mabedi olarak kabul edilen Göbekli Tepeyi geziyoruz. Öğle yemeğini alıyoruz.
Hz. İbrahim’in peygamberin doğduğu mağara ve ateşe atıldığı yerleri dolaşıyoruz. Halk arasında Dergâh Camii olarak nitelendirilen mekânların içinden geçerek Ayn-ı Zeliha gölü ve sipahi pazarını geziyoruz. Gümrük handa kahve – çay molası sonrası konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Sıra Geceli akşam yemeği sonrası, Konaklama otelimizde

Otelde alınacak erken kahvaltı sonrasında, Mardin’e hareket ediyoruz. Taşın dile geldiği, efsanelerin bezediği, kültürlerin birbirini beslediği Mardin panoramik şehir turu, sonrası, öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrası,  Mezopotamya Ovası’nı selamlayan kapılarıyla mistik bir atmosfer oluşturan avlularıyla, dilimli kubbeleriyle Tarihi Mardin Evlerinin görüyor. Taş sokaklarının geziyor ve abbaraların altından geçiyoruz. Harcına katılan zefaranın güzel kokusuyla Mardin mimarisine hoş bir soluk getiren Deyrulzafaran Manastırı ziyaret ediyoruz. Dik bir dağ yamacından Suriye ovasına kuşbakışı bakan azametli-karanlık ve müthiş sessiz Kasımiye Medresesini görüyoruz.Fotoğraf molası sonrası, Mardin çarşısında alış - veriş için serbest zaman. (Zencefilli badem şekeri, bıttım sabunu, Süryani şarabı vb.)  Konaklama otelimizde.

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası, dizilere mekân olan, Midyat ta Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında yöresel telkâri gümüşlerinin en güzel örnekleri görmek ve alış-veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Hemen sonra öğle yemeğinin alınmasıyla Antakya’ya hareket ediyoruz. Habib-i Neccar Camii, sabun fabrikası ziyareti sonrası, otele yerleşme konaklama otelimizde.

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Antakya Mozaik Müzesi, St. Pierre Kilisesi ziyareti, Harbiye’nin görülmesi sonrası, Antakya yöresel lezzetlerin alınmasından sonra misafirlerin alana bırakılması ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler

 • Belirtilen yerlerin gezilmesi
 • 1 gece Gaziantep konaklama
 • 1 gece Adıyaman konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa konaklama
 • 1 gece Mardin konaklama
 • 1 gece Antakya konaklama
 • Sabah kahvaltısı, akşam ve öğle yemekleri,
 • Mesleki zorunluluk sigortası, Halfeti’de tekne turu,
 • Nemrut Dağına transfer, Sıra Gecesi,
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri

Hariç Hizmetler

 • Belirtilmeyen yemekler ve yemeklerde alınacak tüm alkollü-alkolsüz içecekler,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Şahsi harcamalar,

  REZERVASYON FORMU