GAP Turu 1 Haftalık ÖZEL

6 - 9 Gün
TÜR

GAP Turu

SEVİYE

Orta Seviye

MIN. YAŞ

6 Yaş

PROMO

699 649

1 Haftalık Özel GAP Turu

Gerçek ve tüm hissiyatı ile farklı bir GAP Turu deneyimlemeniz için 1 haftalık özel GAP turu programı hazırladık.  Bu özel Güney Doğu Anadolu Turu ile Fırat 'ın ve Dicle'nin beslediği bu tarihi toprakların öyküsünü birlikte yaşayacağız.

Dahil Hizmetler

Tüm konaklamalar kahvaltı dahildir.

Sıra geceli akşam yemeği (1 Adet)

Profesyonel Rehberlik

Sigorta

Hariç Hizmetler

Uçak Bileti

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

Tur Güzergahı

Detaylı Program

Fırat ve Dicle nehirlerinin binlerce yıldır beslediği topraklar, kadim uygarlıkların ve kentlerin beşiği Mezopotamya'nın kalbi olan bu bölgede birlikte keşfe çıkakacağız. Tarihine, kültürüne, mistik zenginliğine ve mutfağının harikulade lezzetlerine birlikte tanık olacağız.

GÜN 1 - Gaziantep’ten turumuza başlıyoruz.

gaziantep, zeugma mozaik müzesi ve mozaiklerim mitolojik öyküleri, şehir kalesi, hamam ve mutfak müzesi, zeytinyağı işliği, zeyttinhan, zeytinyağı kuyuları, bakır ve baharat pazarı, şehrin en eski 400 yıllık tahmis kahvehanesi, otel .

GÜN 2 - İlk durağımız Zeugma

Romalı mozaik şehri zeugma, fırat nehri ve köprüsü, kelaynak kuşları istasyonu, eski halfeti, birecik barajında tekne turu, rumkale, şanlıurfa, dünyanın en eski tapınağı, insanlığın ilk buğdayın bulunduğu ve avcı toplumundan tarım toplumuna geçilen yer Göbeklitepe, otel

GÜN 3 - Harran Kenti ile başlıyoruz.

Tarihi Harran şehri, huni evler, en eski üniversite, ibrahim peygamberden kalma balıklı göl, mardin, deyruz zafaran manastırı ve güneş tapınağı, otel.

GÜN 4 - Midyat...

kasımıye medresesi, havuz ve öğrenci odalarının sanat özellikleri, eski şehir, dar sokaklar, pazar, eski taş konak, eski Midyat, gümüşçüler pazarı, eski taş konak, otel

GÜN 5 - Dicle keşfi....

Dicle nehri üzerinde ılısu barajı, zeynelbey türbesi, hat yazılar ve turkuaz seramikler, 870 yıllık malabadi köprüsü, diyarbakır, 5 km. ilk şehir surları, otel

GÜN 6 - Bekle bizi Adıyaman...

Ulu cami, hasan paşa hanı, on gözlü dicle köprüsü, meryem ana kilisesi, pazar, şair ahmet Arife ait eski şehir evi, adıyaman, otel .

GÜN 7 - Nemrut Dağı...

Nemrut dağı milli parkı, dağın tepesinde meşhur tanrı zeus ve diğerlerine ait heykeller, muhteşem güneşin doğuşunu veya batışını seyir, 1800 yıllık roma köprüsü cendere,karakuş(kartal) tümülüsü, tekrar görüşmek üzere havaalanı ve evlere.

REZERVASYON FORMU