ÇEŞİT

Mavi Tur Rota

ZORLUK

Düşük Seviye

YAŞ SINIRI

12 Yaş

Ege Sahilleri Mavi Yolculuk Turları

Mavi Yolculuk... Mutlaka denenmesi gereken, deneyenlerin de vazgeçemedikleri bir tatil tutkusu... Pek kıymetli sevgili Bodrum aşığı Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşlarının bizlere bıraktığı en güzel miras...

Mavi Yolculuk Yat Turu Fethiye Marmaris Fethiye

1.Gün: Fethiye Limanı
Yata giriş saat 15:00 ‘dan itibaren. Teknemize hoş geldiniz kokteyli ve kabinlere giriş. Kendinizi açık olan Fethiye barlarına bırakınız.Limandaki akşam atmosferini yaşayınız. ve önümüzdeki unutulmaz yolculuğun sevincini yaşamaya başlayınız.
 
2.Gün: Ağa Limanı
Soluk kesici koylarda Göcek sizi beklemektedir. Göcek koyları doğal manzaraları ve nefesleri kesen kiristal parlaklığındaki suyu ile sizleri büyüleyecektir. Size kalan tek şey bunu yaşamak. Konaklama Ağa Limanı koyundadır.
3.Gün: Ekincik - Dalyan
Sabahın erken saatlerinde Dalyan nehrinin denize bağlantısının yanında bulunan ekincik koyuna hareket edilir. Ekincik koyundan isterseniz dünyada Caretta-Caretta’larıyla ünlü Dalyan plajının önünden geçerek antik şehir Caunos’u ziyaret edebilir ve yakınlarında bulunan çamur ve termal banyodan yararlanabilirsiniz. Konaklama Ekincik koyundadır.
4.Gün: Marmaris
Rotamızı Marmaris’e doğru alırken isterseniz Turunç koyundan bir yüzme molası verebilir veya cennet adasında öğle yemeği alabilirsiniz. Marmaris eski bir tarihi şehirdir. İsmi de Phiskos’dur. Marmaris’te 1522 tarihinde Kanuni sultan Süleyman tarafından inşa edilmiş bir kale ve annesinin adına inşa edilmiş bir kervansaray bulunmaktadır. Bu iki Osmanlı mimarisi 2002’den beri tasdiki yapılmış ve müze olarak kullanılmaktadır. İsterseniz bu müzeyi ziyaret edebilir veya etrafındaki geç saatlere kadar açık olan dükkanlardan alış veriş yapıp,cafe ve barlarında bir şeyler içebilirsiniz. Konaklama Marmaris’tedir.
5.Gün: Semizce
Sabahın erken saatleinde hareket rotamız Fethiye koyları yakınındaki tersane adası. Burası Roma ve Bizanslılar döneminde Tersane olarak kullanılmıştır. Burada öğle yemeğimizi yiyerek yemekten sonra Manastır koyuna gidilir. Akşam yemeği burada olup konaklama bu koydadır.
6.Gün: Göcek - Manastır Koyu
Göcek adaları bir rüya gibidir. Bu koylardan Kuyruk Burnu,Manastır,Bedri Rahmi ve Sarsala koylarında duracağız. Kahvaltı,öğle ve akşam yemeğini bu koylarda yiyeceğiz. Konaklamayı da bu koyların birinde yapacağız. Bunun için yüzmeye bol bol zamanınız olacaktır.
 
7.Gün: Fethiye Koyları
Bugün size son kez dinlenme,huzurlu bir yüzme olanağı sağlayacaktır. Akşama doğru son durağımız olan Fethiye Limanına hareket edeceğiz. Fethiye’de (Telmesos’da) 4. Yy. dan kalma Likya tipi Amintasin kaya mezarını ,Roma döneminden kalma antik tiyatroyu gezebilirsiniz. Akşam da rüya gibi olan paspaturda zamanınızı geçirebilirsiniz. Konaklama Fethiye Limanındadır.
8.Gün: Fethiye
 Kahvaltıdan sonra saat 09:00 da Check out ve Hava Limanına transfer. 
Önemli Not: Klima günde 6 saate kadar kullanılabilir. Klimanın limanlarda kullanılması kesinlikle yasaktır.

Tekne Genel Bilgileri

Tekne Tipi: Klimalı Geleneksel Ahşap Gulet (M/S)
Süreç: 7 Gece – 8 Gün
Biniş Günleri: Cumartesi
Tekneye Biniş: Fethiye Limanı
Biniş Saati: 15:30’dan itibaren
Tekneden İniş: Fethiye Limanı
İniş Saati:  Kahvaltıdan sonra sabah 10:30

KABİN KİRALAMA ŞARTLARI VE AÇIKLAMALARI

YATLAR

Tüm Mavi Yolculuk Gezisi Tekneleri geleneksel ahşaptan yapılmış guletler ile fiber teknelerden oluşmaktadır. Akdeniz de rahatlıkla ve güvenle gezebileceğiniz konfora sahip olan bu tekneler rahatça güneşleneceğiniz geniş bir ön güverte ve dinlenebileceğiz arka güverteye sahiptir.Mürettebatlı olan teknelerimizde bulunan tüm kabinlerde 2 şer kişilik yatak,duş/wc mevcuttur. 20m. den 50 m uzunluğa kadar olan teknelerde 12 kişiden 35 kişiye kadar konaklama imkanı vardır.

Dahil Hizmetler

(sabah,öğle,akşam yemekleri)
5 çayı ikramları
Günde 2 saat seyir,
Mürettebat giderleri
Yemek servisi
Vergiler,
Liman ücretleri,
Transitlog,
Ekipmanların kullanımı,
Teknenin sigortası.
Tam Pansiyon Konaklama

Alkollü içecekler:

Şarap ve bira – 12:00-24:00 saat arasında servis edilmektedir

Hariç Hizmetler

Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.

Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonlu kara turları.

Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayak- bastı ücretleri.

Havaalanı transferleri.

Gezi Rotası

    REZERVASYON FORMU