ÇEŞİT

Gaziantep Çıkışlı

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

0-3 Yaş

875

Batı Karadeniz Turu - Kastamonu, Amasra, Yedigöller

Batı Karadeniz - Kastamonu, amasra, Yedigöller turumuz 3 gece 4 gündür.

Değerli misafirlerimiz, akşam saat 20.00’da Celal Doğan Parkından hareket ederek turumuza başlıyoruz. Keyifli seyahatimiz molalar dâhil yaklaşık 10 saat sürecektir.

KASTAMONU – PINARBAŞI - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ - KASTAMONU KALESİ - ŞERİFE BACI ANITI-NASRULLAH MEYDANI VE CAMİSİ - ŞEYH ŞABAN-I VELİ TÜRBESİ -YÖRÜK KÖYÜ

Değerli misafirlerimiz, Ilgaz dağlarının Kuzey yamaçlarında kurulmuş eski bir yerleşim yeri olan Kastamonu’ya varıyoruz. Bölgede alacağımız yöresel kahvaltı ardından Bizans Hanedanı Kommenoslar tarafından yapılan ve Kastamonu şehrinin tarihsel çekirdeğini oluşturan, görüntüsüyle ziyaretçileri asırlardır selâmlayan Kastamonu Kalesi Panoramik olarak görüyoruz. Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramanlarından olan Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyor, grup fotoğrafı alıyoruz. Hükümet Konağı ve Kastamonu'nun en önemli sembol eserlerinden birisi olan Saat Kulesi'nin görülmesinin sonrasında Nasrullah Meydanı ve Külliyesini ziyaret ediyoruz.  Şeyh Şaban-i Veli Türbesi Ardından Aracımıza binerek Kanyonlar cenneti olarak bilinen Pınarbaşı ilçesine ulaşıyoruz. Yürüme parkuru oldukça rahat olan ve akarsular tarafından oldukça farklı kaya şekilleriyle karşılaşacağımız, yemyeşil ormanın içerisinde gizlenmiş olan Horma Kanyonuna varıyoruz. Horma Kanyonu itibari ile Küre Dağları Milli parkı sınırları içerisine de girmiş oluyoruz. Avrupa da sadece altı noktada bulunan ve yabani hayatın aktif bir şekilde korunarak devam etmesinin sağlandığı PanParks’ları arasında olan bu coğrafyada kendinizi harika hissedecek ve doğaya duyduğunuz özleme son verebileceksiniz. Horma Kanyonu içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında tekrardan aracımıza binerek Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. Şelaleden sonra Kastamonu-Karabük yolu üzerinde bulunan ve 1997 yılında Dünya Unesco Dünya Kültür Miras Listesine girerek kendini tanıtan eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Osmanlı-Türk Mimarisini daha yakından görebileceğimiz köy sokaklarından geçerken Osmanlı devrinden günümüze kalan gelenekler hakkında bilgi ediniyoruz. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı gezilerimizi yapıyoruz. Yörük Köyü sonrası dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Kastamonu Merkez(Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: Kastamonu (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelimizde(Ücrete Dâhil)
 • Konaklama:  Hıdırlık Konakları

KRİSTAL TERAS – İNCE SU KEMERİ – ÂŞIKLAR TÜNELİ – AMASRA – AMASRA KALESİ – KEMERE KÖPRÜSÜ– ÇEKİCİLER ÇARŞISI – TEKNE TURU – BARTIESKİÇARŞI – HÜKÜMET KONAĞI – SAAT KULESİ – HIDIRLIK SEYİR TEPESİ – KAYMAKAMLAR MÜZE EVİ – SAFRANBOLU ÇARŞILARI – YEMENİCİLER ARASTASI

Değerli misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Safranbolu-Amasra güzergâhımız üzerinde bulunan Kristal Teras ile programımıza başlıyoruz. Terastan Tokatlı Kanyonu’nu panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Bartın-Karabük yolu üzerinde çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu Âşıklar Tüneli yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola (Dünya’nın Göz Bebeği) “sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü; Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi içerisinde bulunan Fatih Camii, Cenova Şatosu ve Şapel ziyaretlerini yürüyerek gerçekleştirdikten sonra Osmanlı döneminden bu yana varlığını koruyan Çekiciler Çarşısını geziyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Tavşan Adası’nı daha yakından görmek ve güzel bir eğlence yapmak üzere Amasra’da Tekne turuna katılıyoruz. (Ekstra). Tekne turu sonrasında öğle yemeğine geçiyoruz. Amasra’nın meşhur balık ve Amasra’ya özgü salatasından oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra bölgede serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Amasra plajında denize girebilecek, dileyen misafirlerimiz denize karşı çay-kahve keyfi yapabilirler. Ardından aracımıza binerek Bartın ilimize geçiyoruz. Rehber anlatımı eşliğinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Sonrasında Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’yu görebileceğimiz ve aynı zamanda Hükümet Konağı ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni fotoğraflayabileceğimiz Hıdırlık Seyir Tepesi’ne varıyoruz. Yürüyerek devam ettireceğimiz gezimiz güzergâhında bulunan Kaymakamlar Müze Evi ziyaretimiz sonrasında, Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek İzzet Paşa Camii’ni ziyaret ederek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını gezdikten sonra, Yemeniciler Arastasında alışveriş molası veriyoruz. Sonrasın da dinlenmek ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: Amasra’da(Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelimizde (Ücrete Dâhil)
 • Konaklama: Hıdırlık Konakları

GÖLCÜK GÖLÜ - YEDİGÖLLER - ABANT GÖLÜ - BOLU

Değerli misafirlerimiz, Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında günümüzün gezilecek son bölgesi olan ''Kartpostallardaki Göl'' olarak adlandırılan Gölcük Gölü’ne geçiyoruz. Etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı gölün her mevsim görüntüsü muhteşemdir. Doğanın olağan üstü güzellikleriyle etrafı çam ve köknar ağaçları ile kaplı olan gölün hemen kenarında Orman Bakanlığı'nın misafirhanesi, kartpostallara resim olan şirin bir ev vardır. Bu tesisten başka kır gazinosu adıyla bir restoran kafeterya ve birkaç bungalov evler bulunmaktadır. Mükemmel fotoğraflar yakalayacağımız Gölcük Gölü’nde dileyen misafirlerimiz bisiklet turu yapabilecekken dileyen misafirlerimiz günün keyfini çıkarmak adına göl manzaralı kafeteryada çay-kahve keyfi yapabileceklerdir. Gölcük gezisi sonrası Yedigöller’e transfer olacağımız minibüslere binerek, Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan Yedigöller bölgesine hareket ediyoruz. (Ekstra) Doğa ile baş başa kalabileceğiniz, her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak, Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru olarak isimlendirilmiş gölleri görebileceğimiz bir doğa yürüyüşüne çıkıyoruz. Farklı türlerde birçok ağaç ve birbirinden güzel manzaralarda fotoğraf imkânı sunan Yedigöller gezimizde orman içi patikalardan yapacağımız yürüyüş sonrası vereceğimiz serbest zaman içerisinde tertemiz havası ve kuş sesleri eşliğinde doğanın tarifi olmayacak güzellikteki bu görsel şölenini daha fazla yaşama imkânı buluyoruz. Yedigöller bölgesinde geçireceğimiz bu keyifli zamanların sonrasında rehberimizin belirteceği saatte aracımıza biniyor, Ardından Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan yeşilin her tonunu görebileceğimiz Abant Gölü’ne varıyoruz. Göl kenarında mangal keyfi yaparak öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Yemek sonrasında Göl etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz at veya faytonla gezinti yapabilecekler. (Ekstra) Abant gölü gezisi sonrasında Batı Karadeniz Bölgesine veda ediyor dönüş yoluna geçiyoruz.

 

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde (Ücrete Dâhil)
 • Öğle Yemeği: Abant Gölü(Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Dönüş Güzergâhında tesislerde alınacaktır. (Ekstra)
TUR ÜCRETLERİ:
NAKİT 875 TL
K.K. TEK ÇEKİM 875 TL
K.K. 3 TAKSİT 950 TL
TEK KİŞİ / SİNGLE 1100 TL
ÇOCUK ÜCRETİ(6-11YAŞ) 650 TL
 • Turumuza kayıt yaptırıp yerinizi garantiye almak için kişi başı 25TL ön ödeme(kaparo) ödemesi yapmanız yeterlidir. Kalan ücreti tur kalkış zamanından 72 saat öncesine kadar tamamlayabilirsiniz.
 • Kaparo ödemesini nakit veya kredi kartı ile yaparak, kalan ödemeyi nakit - kredi kartı - hesaba havale olarak yapabilirsiniz. Ya da (kaparo ödemesi dâhil) bütün ödemeyi kayıt yaptırırken kart ile ödeyebilir ve taksit yaptırabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait bankanız ile olan anlaşmamıza / kampanyalarımıza özel değişen vade farkı seçenekleriyle 12 aya varan taksit imkânından yararlanabilirsiniz.
 • Özel günler haricindeki bütün turlarımızda tur tarihinden 72 saat öncesine kadar koşulsuz iptal etme hakkına sahipsiniz. Yapılan iptallerde yapılan ödemenin tamamının iadesi yapılır. Son 72 saat içerisine girmiş olan iptallerde acentenin (varsa) zararı kadarı kesilip kalan ödemenin iadesi yapılır.
 • Çocuk ücretleri iki yetişkin yanında geçerlidir.
 • Araçlarımızda misafirlerimiz için maskemiz bulunacaktır.
 • Araçlarımızda istediğiniz zaman kullanabileceğiniz dezenfektan ve kolonya imkânı olacaktır.
 • Günlük ateş ölçümleri yapılacaktır.
 • Tur Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun yerleşim düzeninde misafirimize hizmet verilecektir.
 • Araçlarımız misafirlerimiz gelmeden önce dezenfekte edilecek, sizler için hazır olacaktır.
 • Misafirlerimizden rezervasyon yapılmadan önce HES kodu alınacak, daha sonra rezervasyon yapılacaktır.
 • Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acente sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda acentenin sorumluluğu yoktur.
 • Tur başlamadan önce ve tur sırasında doğal afet, terör, sokak hareketleri, kriz veya diğer ülkesel sebeplerden dolayı iptaller gelmesi ve yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde acentemiz tur veya turları iptal etme veya bir sonraki haftaya aktarma hakkına sahiptir. İptal durumunda acentemiz misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür.
 • Öğle yemekleri bölgelere göre serbest olarak alınırken, yemek imkânı kısıtlı olan bölgelerde rehberimizin ve tur programımızda operatörlerimizin önerdiği tesislerde yemek alınacak olup menü fiyatlarını restoranlar belirlemektedirler. Misafirlerimiz hizmet aldıkları tesislerden fiş ya da faturalarını temin edebilirler.
 • Dönüş tarihinde 28 hafta (7 aylık) ve üzeri olan hamileler paket tura kanunen katılamazlar. Ancak, doktordan alınacak “seyahatinde herhangi bir sakınca yoktur” ibaresi yer alan raporla seyahat edebilirler. (Doktor raporu tarihi 7 günden eski olamaz) Hamilelik döneminin 36 hafta (9 aylık) ve sonrasında ise doktor raporu olsa dahi hamile yolcuların seyahatine kanunen izin verilmez.
 • Müze Kartı ile giriş yapılabilen müze ve ören yerlerine misafirlerimiz müze kart temin edebilir veya giriş ücretlerini ödeyebilirler. Misafirin inisiyatifine bağlıdır. Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze Kartı olanlar, bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde ücretsiz ziyaret hakkı kazanır. 18 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan konuklarımıza müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 60 TL, Öğrenci müze kartı ücreti 30 TL’dir. Müze Girişleri öğretmenlerimiz için ücretsizdir.

Dahil Hizmetler

 • 2 Gece Otel Konaklama
 • 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınan 2 Akşam Yemeği
 • Çevre Gezileri
 • TURSAB Seyahat Sigortası
 • Milli Park Giriş Ücretleri
 • Otobüs İçi İkramları
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Hariç Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Kişisel Aktiviteler
 • Minibüslerle Yedigöller Turu
 • Amasra Tekne Turu
 • Müze Ören Yeri Giriş ücreti

  REZERVASYON FORMU