ÇEŞİT

GAP Turu

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

6 Yaş

Güneydoğu Anadolu Turu ile Yukarı Mezopotamya'nın Keşfine Hazır mısınız?

Güneydoğu Anadolu Turu ile Fırat ve Dicle nehirlerinin binlerce yıldır beslediği topraklar üzerinde keşfe çıkacağız. Bu topraklar ki, kadim uygarlıkların ve kentlerin beşiği ve Mezopotamya'nın kalbi olan bu yöreye ev sahipliği yapıyor.

Yukarı Mezopotamya'nın keşfi turu ile bölgenin tarihine, kültürüne, mistik zenginliğine ve mutfağının harikulade lezzetlerine birlikte tanık olacağız.

Güneydoğu Anadolu Turu 1. Gün

Yukarı Mezopotamya keşif turu programımız Adıyaman Havalimanında buluşma  ile başlıyor ve Kahta'ya doğru hareket ediyoruz. Kahta'ya vardıktan bir süre sonra da rotamızı Nemrut Dağına çeviriyor ve yola koyuluyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan Kommagenelilerden  günümüze kadar kalan Cendere Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz.  Kuzey Mezopotamya’ nın en yüksek , (2150 m )Nemrut Dağı Tepesindeki Mitolojik Dev Tanrı Heykelleri arasında tarihe yolculuğa çıkıyoruz . Güneşin batışına tanık olduktan sonra , dönüş yolculuğuna geçiyoruz.   Konaklama  ve akşam yemeği Adıyaman’da otelimizde.

Güneydoğu Anadolu Turu 2. Gün

Tur programımızda otelde alınan kahvaltı sonrasında Mardin’e hareket ediyoruz.
Taşın dile geldiği, efsanelerin bezediği, kültürlerin birbirini beslediği Mardin panoramik şehir turu. Öğle yemeğinin alınması(extra) sonrasında , Ulu Camii,Tarihi PTT Evi, Şehidiye Camii, Mezopotamya Ovası’nı selamlayan kapılarıyla mistik bir atmosfer oluşturan avlularıyla, dilimli kubbeleriyle Tarihi Mardin Evlerinin görülmesi taş sokaklarının gezilmesi ve abbaraların altından geçme imkanı.
Harcına katılan zefaranın güzel kokusuyla Mardin mimarisine hoş bir soluk getiren Deyr-ül Zaferan Manastırı ziyaret. Dik bir dağ yamacından Suriye ovasına kuşbakışı bakan azametli-karanlık ve müthiş sessiz Kasımıye Medresesinin gezilmesi . Mardin çarşısında alış - veriş için serbest zaman.( yöresel sabun, zencefilli şeker, şahmaran,kahve alma imkanı) , Konaklama ve akşam yemeği Mardinde otelimizde.

Güneydoğu Anadolu Turu 3. Gün

Tur programımızın son günü... Otelde alınan kahvaltı sonrasında, Midyata hareket Mor Gabriel Klilisesi, birçok dizilere mekan olan tarihi Kaymakamlık binasının gezilmesi. Midyat’ta Gümüş Telkari İşlemecilerini ziyaret Alışveriş imkanı. Hasankeyf’e hareket. Ilısu Barajının suları altında kalacak olan Tarihi Hasankeyf Kenti; Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Hasankeyf Kalesi, (Kaledeki Büyük Saray-Küçük Saray ve Ulu Camii), El Rızk Camiinin görülmesi (karşıdan görülecektir). Dicle Nehri kenarında yürüyüş foto molası sonrası,Batman veya Diyarbakır havalimanına bırakılması ve turumuzun sonu …

Dahil Hizmetler

Tüm konaklamalar kahvaltı dahildir.

Sıra geceli akşam yemeği (1 Adet)

Profesyonel Rehberlik

Sigorta

Hariç Hizmetler

Uçak Bileti

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

    REZERVASYON FORMU