ÇEŞİT

GAP Turu

ZORLUK

Orta Seviye

YAŞ SINIRI

6 Yaş

Adana, Antakya, Mersin Tarsus Turu

Geçit vermez Torosların Pamfilyadan ayrı bıraktığı, bu nedenle farklı bir tarihi çizgiye sahip antik bölge keşfine hazır mısınız?

Adana, antakya, mersin turumuzda, misafirlerimizle alanda buluşma. panoramik şehir turu. Adana’nın en işlek yerleri olan Küçük Saat ve Büyük Saat meydanlarını görüp şehrimizin eski Camilerinden olan Yağ Cami’de aracımızdan inip önce Camii ziyaretimizi yapıp ardından Kazancılar Çarşısına geçiyoruz. Bu çarşının içinde bulunan cezeryecileri, yerel lezzetleri görüyoruz. Ramazanoğlu Beyliğinden kalma Ramazanoğlu Konağını, Beylik dönemi yapısı olan Ulu Camii ve Medresesini geziyoruz.  Seyhan nehri , eski Kız Lisesini, hemen yanında bulunan ve dünyanın en eski faal köprülerinden biri olan Taş Köprüyü, Sinema müzesini ve Ramazanoğlu ailesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilen Atatürk Evini, Sabancı Merkez Camisini geziyoruz. Adanalıların dilek dilemek için geldikleri Çoban  Dede ziyaretini görüyoruz. Baraj gölü  kıyısında  serbest zaman , sonrası konaklama otelimizde.

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Mersin'in en büyük ilçelerinden olan tarihi Tarsus’a hareket. Tarsus varış şehir merkezi dışında olan Dünyanın bütün ressamlarının elinden çıkmış tabloyu andıran Taşkuyu mağarası, Roma nekropol alanı olan dünyanın en güzel şelalesini, Ulu camii

Şit Danyel Peygamber, Kırk kaşık Bedestenı, Roma yolu  ,Mısır Kraliçesi Kleopatra ve Romalı General Antinous’un buluştuğu Kleopatra Kapısı görülmesi,  ve ardından Mersine geçiş , Mersin yerel lezzzetlerin ziyareti serbest zaman .Konaklama otelimizde.

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, eşsiz manzara eşliğinde,tarih,doğa ve denizle iç içe yolculuk ediyoruz, yolumuz üzerinde bulunan Kanlıdivane Sebastian ziyaretleri ile Kizkalesi’ne varış. Panoramik fotoğraf molasından sonra yolumuz üzerinde bulunan bir yeraltı deresinin yol açtığı kimyasal erozyonla tavanın çökmesi sonucu meydana gelmiş büyük çukurlardan oluşan Cennet ve Cehennem Çöküklerinin ziyareti. Daha sonra Efes antik kentini aratmayan Olba Antik kenti ziyareti ardından Hiristiyanların ilk kadın rahibesi sayılan Ayatekla kilisesi ziyareti. Dünyanın en güzel koylarından biri olarak sayılan Narlıkuyu’ya hareket,  berrak koy manzarası, hakkında efsaneler yazılmış olan Kızkalesini panoramik olarak fotoğraflıyoruz . Konaklama  otelimizde.     

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Akdenizin kıyısında , bulunan Samandağ Çevlik istikametine devam ediyoruz. Dünya'nın 8. harikası olarak bilinen Vespasianus-Titus tünelini geziyoruz. Yaklaşık gidiş dönüşün 1 saat olduğu yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara'yı görüyoruz. Hemen sonrasında Kur-an'ı Kerim'de Kehf suresinde 60-82. ayetler arasında konu edilen H.z. Musa ile H.z. Hızır'ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır türbesini ziyaret ediyoruz.  Antakya Mozaik Müzesi ziyareti sonrası  konaklama otelimizde.

 Otelimizde alınan kahvaltı sonrası, Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen S.t. Pierre Kilisesi, Kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Sunak, kaçış tüneli, M.S. 5. yüzyıl mozaiklerini, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra,  panaromik bir eski Antakya şehir turu yapıp Anadolu'nun ilk camisi Habibi Necar camisini ziyaret Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Sarımiye Camii,  Cami duvarına bitişik Katolik kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinegog (havra)' u ziyaret edip , eşliğinde eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün ardından uzun çarşıda nar ekşisi peynir, defne sabunu ve ipek gibi Antakya'ya özgü kültürel ürünleri görmemiz için verilecek serbest zaman . Misafirlerin alana bırakılması ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler

Tüm konaklamalar kahvaltı dahildir

Belirtilen yerlerin araçla  gezilmesi

1 gece Adana  konaklama 

2 gece Mersin konaklama

2 gece Antakyada  konaklama

Turun organizasyonu, Rehberlik 

Alan transferleri , Mesleki sigorta 

Hariç Hizmetler

Uçak Bileti

Öğle Yemekleri

Yemeklerde alınacak tüm içecekler

Müze ve Örenyeri giriş ücretleri

Sedat Akdoğan Koleji Adana çukurova TÜYAP Kitap Fuarı Turu

    REZERVASYON FORMU