Muğla Gaziantep Arası Turizm Köprüsü Kuruyoruz!

Kantara Turizm olarak, yine gururluyuz, sevinçliyiz. Geçtiğimiz hafta şehrimiz için yine çok önemli misafirlerimiz vardı. Muğla turizminin gözde destinasyonları olan Ortaca, Köyceğiz, Marmaris ve Fethiye ile memleketimiz Gaziantep arasında işbirliği köprüsü kurulması amacıyla çalışmalar başlatıldı. Gaziantep Ticaret odası Meclis Üyesi Sn. Hasibe Sözmen’in de içinde olduğu ekip ile bir nevi doğu ile batı buluşması gerçekleştirildi. Ortaya çıkacak olan işbirliği neticesinde her iki bölge için turizm ve ticari birliktelikler adına çok verimli çalışmalar çıkacağına inanıyoruz.

Muğla Gaziantep Turizm İşbirliği

Muğla Gaziantep Turizm İşbirliği

1 – 3 ağustos tarihleri arasında iki bölge arası ticari işbirliğini kuvvetlendirme çalıştayındaki misafirlerimiz ise; Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Anadolu jet Yetkilisi Burak Er ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) üyeleri vardı.

Oldukça verimli geçen toplantılarımız neticesinde Gaziantep – Muğla arasında direkt uçak seferleri konması dahi gündem konularından biriydi.

 

Bunca yoğun geçen programdan arta kalan zamanlarda da misafirlerimize, kıymetli Gaziantep’imizin meşhur ve geleneksel lezzetlerini sunduk. Umarız ülkemizin incisi her iki bölge için de hem turistik, hem ticari adımlar bir an önce atılır. Böylece şehirlerimiz ve memleketimiz için hayırlı bir işe daha imza atma zevkini tatmış oluruz.