BatoR

11 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Mavi Turda Neler Yapılır?

Şimdiye kadar  geleneksel gulet turuna gitmediyseniz böyle bir ideal fırsatı kaçırdınız demektir. Büyük Cruise seyahatlerine göre, yat gezisi sizin için kalabalık ortamdan uzak daha dingin, keyfini çıkarabileceğiniz tatil sunar. Tatiliniz ise deniz ve güneşle sınırlı kalmayacak. Muhteşem doğanın cazibesini, tarihi yerleri keşfetmek, yöresel kültürü ve lezzetleri tadarak yat turunda unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız.

Mavi yolculuk seyahatleri kıyılara yakın koylarda, durgun denizlerde size sakin ve keyifli zaman sunar.Gece süresince Gulet tekneler 20-30 metre uzaklıkta bulunan koylarda demirlenir. Kalabalık yaşam ortamlarına yakın mesafelerde, dinlenebileceğiniz  huzur bulacağınız kadar uzak bir yaşamda hissedeceksiniz. Yapacağınız 1 haftalık tatilde kıyıdaki mekânlara uğrayabilir yöresel yemekleri tadabilir, sahil kasabasını tekneyi demirleyip harika manzarayı izleyerek keyfini çıkarabilir veya sahil taraflarında bulunan eğlence mekânına gidip gece hayatının içinde bulunabilirsiniz.

Eşsiz ve masmavi duru deniz de yüzebilir, yatın güvertesinde güneşlenebilir, şnorkelle ya da tüplü bir şekilde dalış yapabilir, en güzel koylarında vakit geçirebilir,  orman yürüyüşleri yapabilir, tarihi mekânlarda gezinti gibi birçok aktiviteler için imkan sunar. Bunun dışında sörf, banana gibi farklı su sporları etkinlikleri yaparak keyfini çıkarabilirsiniz.

Mavi yolculukta seyrinizi daha da keyiflendirmek istiyorsanız, rüzgârın yeterli olduğu zamanlarda  yelken açabilirsiniz. Ayrıca öğle ve akşam yemeğinin yendiği vakitlerde tekne sahile, koylara, tarihi yerlere veya  küçük kasabaya demirler. Her bir gün minimum iki yere uğrar. Turda misafirler suyun berraklığında yüzebilir, bir koyda güneşin batışını izleyebilir, isteğe bağlı olarak müzik dinleyebilir, kitap okuyabilir, şnorkelle dalış yapabilir, farklı su sporları yapabilir, balık tutabilir veya güneş tentenesi  altında rahat edebilirsiniz. Güzel bir müzik eşliğinde akşam yemeğini yiyebilirsiniz.

Kiraladığınız yatın ana teması, en yalın haliyle  beğenileri en şık haliyle sunmak ve rahatlığı, dinlenmeyi, eğlenceyi en iyi şekilde sunmaktır.