Mavi Turda Ne Giyilir, Getirilir?

mavi ile yeşilin binbir tonuna tanık olacağınız mavi turda tüm bu yaşananları belgelemek adına telefonunuzdan hariç bir de fotoğraf makineniz olmasını tavsiye ederiz.

Teknede rahat edebileceğiniz ve şort, tişört vb… rahat kıyafetlerinizle birlikte aynı rahatlıkta olan ayakkabılarınızı, getirmeyi unutmayın. Bununla birlikte zaman zaman karaya çıkıp yerel şehirleri ve tarihi antik yerleri gezme imkanınınz da olacaktır.

Yatta giyeceğiniz ayakkabıların hafif ya da lastik tabanlı olmasına dikkat edin. Sahile çıktığınızda sandalet ve standart ayakkabılar giymelisiniz. Yaz dönemlerinde ferah kıyafetlere, şort, uçuş uçuş elbiseleri, tişört, ince pamuklu pantolon, kot pantolon ve gömleklere ihtiyaç duyacaksınız. Bahar mevsimlerinde, Nisan – Mayıs ayları ve Eylül ortasından Ekim ayı daha serin olacağından dolayı yanınızda sweatshirt yada kazak bulundurun. İbadet yerleri cami ve kiliseyi ziyaret etmek istediğinizde kısa kollu giymemeye lütfen özen gösterin.

Yat veya teknede yaşam rahat olacağınızı unutmayın- yatta valizi muhafaza etmek zor olacağı için valizle gelmeyiniz. Yanınızda plaj havluları ve minimum iki mayo bulundurmak isteyeceksiniz, yatların bazılarında plaj havlusu bulunmuyor.