gulhan

08 Temmuz 2020

Yorum yapılmamış

Yat, Gulet Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karar verme aşamasında sizi etkileyecek detaylı konular vardır. İyi bir tatil tecrübesine  sahip olmak istiyorsanız ancak önceden plan yaptığınızda harika bir deneyim elde edebilirsiniz. Tüm isteklerinizi karşılayan mükemmel tecrübenin temeli, haklarınızı bilmenizden geçer. Bu da haklarınızı belirten bir sözleşmeye dayanır.

Kişiye özel yat  kiralama hizmeti almak için sormanız ve yanıtlamanız gereken 8 önemli seyahat kategorisi;

 

Kiralama Amacı

Kişisel bir  tatil mi yapmak istiyorsunuz yoksa bir iş toplantısı mı?

 

Tatil ise;

Nasıl bir tatil? Su sporları ile uğraşmak için mi? Rahatlamak için mi? Yoksa keşif yapmak için mi?

 

İş toplantısı ise;

Kişi sayısı çok olan büyük bir toplantımı? Sınırlı sayıda yöneticinin olduğu butik bir toplantımı? Ya da bunları içeren kurumsal bir konferans mı?

 

Yat Tipi

Lüks büyük bir yelkenliye mi ihtiyacınız var,  bir aile gultinemi, yatınız sadece motorlu mu olsun yoksa yelkenli mi olsun? Ultra lüks bir yat mı istersiniz yoksa daha mütevazı bir yat mı istersiniz?

 

Lokasyon ve Hedef

Rotanız nedir? Gezinizi nereden başlayıp nerede bitirmek isterdiniz? Hangi denizlerden geçmek istersiniz?  Akdeniz, Ege, Marmara ya da Adriyatik? Birçok limana mı uğramak istersiniz yoksa bir iki tanesine mi?

 

Misafir Sayısı

Bu tatilde kaç kişi olacaksınız? Kurumsal iş görüşmesi için kullanılacak ise kaç ziyaretçi katılacak.

 

İlave Talepler

Size özel spor ekipmanlarına  ihtiyacınız var mı? Yemek tercihleriniz nelerdir? Kiralayacağımız yatın kendine özel şefi olduğundan ve ihtiyacınız halinde ihtiyacınızı karşılayacağından emin olun. Yatta hangi içeceklerin bulunmasını  ya da hangi sporcu takviyelerinin bulunmasını istersiniz? Kendinize özel spor malzemelerinin yatta bulunmasını ister misiniz? İstediğiniz farklı teknolojik alet var mı? Farklı bir talebiniz varsa yetkililere sorduğunuzdan emin olun.

 

Rezervasyon zamanı

Seyahat rezervasyonunuzu en erken ne zaman yaptırabilirsiniz? Kaç ay önce sözleşmenizi yapabilirsiniz? Ne kadar süre için rezervasyon yaptırmak istersiniz?

Bütçe

Tatil için ayıracağınız bütçe sınırsız değil ise farklı bütçelere uygun yat seçeneklerini değerlendirmek ister misiniz? Bu durum arama kriterlerinizi daraltıp sizi, size en uygun yat tipine odaklayacaktır.

 

Sonuçlar

Kafanızda kriterlerinize uygun fikirleri ve soruları oluşturduktan sonra seyahat planınız için bir taslağınızın olduğunu göreceksiniz. Böylece kiralama uzmanınızla iletişime geçtiğinizde sorularınızı ve beklentilerinizi netleştirdiğiniz için, gereksiniminize en uygun olan yat seçeneğini belirleyeceksiniz.