gulhan

22 Şubat 2020

Yorum yapılmamış

Mavi Tur Nedir?

Ülkemizde tatil amaçlı mavi tur yolculuğu, Bodrum’dan Antalya’ya kadar farklı rotalar üzerinde tekne, gulet ve yat ile yaz aylarının başlamasıyla başlayan, yaz sonuna kadar devam eden doğanın gözalıcı güzelliğini gösteren tatil seçeneğidir.

Turlar Ege ve Akdeniz rotaları üzerinde Antalya, Marmaris, Kekova, Kaş, Kalkan, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum rotası üzerindeki yapacağınız  mavi turda, Yunan adalarını da görme fırsatı yakalayabilirsiniz.  Bu seçenekler içerisinde kendi rotanızı da oluşturabilirsiniz. Mavi turlar min. 1 hafta sürmektedir, İstediğiniz takdirde tatilinizi 15 güne kadar da uzatabilirsiniz. Tur süresince temiz ve hijyenik bir tatil geçirebilmeniz için teknenin tüm katları sık sık temizlenmektedir. Temizlik kurallarına uyulması amacı ile evcil hayvan getirilmesine izin verilmemektedir ve sigara içilmesine nadiren de olsa  izin verilmektedir.

Eğer kiraladığınız lüks bir yat ise, yattaki mutfakta profesyonel aşçılar tarafından Türk yemek kültürüne göre ve lezzetli yemekler yapılmaktadır ve  bununla beraber ek menülerde hazırlanmaktadır. Dilerseniz konaklama yapılan yerlerde dışarıdan alışveriş yapma imkanınızda bulunmaktadır.

Turdaki rota güzergahını istediğiniz gibi belirlemekle beraber kiralamış olduğunuz teknede istediğin gibi özgür bir şekilde hareket etme şanlı elde edeceksiniz. Yatı kiralamada turun, başlama ve bitişi Cumartesi günüdür. Çok az da olsa yatın müsaitliğine göre Pazar ve Pazartesi günüde olabilmektedir.