İpekyolunun İncileri ; Kırgızistan-Kazakistan -Özbekistan Bişkek ( 1 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) -Almati ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı) - Taşkent ( 3 gece 4*Otel oda-kahvaltı) - Semerkant (1 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - Buhara ( 2 gece 4*Otel oda-kahvaltı ) - Hive ( 1 gece Butik Otel oda -kahvaltı ) Tüm Turlar , 9 Öğle ,10 Akşam Yemeği Dahil Türk Hava Yolları Katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.


1.GÜN (18.08.2018) İSTANBUL – BİŞKEK

 

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 18:30’da buluşma  . Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK348 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:30’da   Bişkek’e hareket. Gece uçak yolculuğu.

 

2.GÜN (19.08.2018) BİŞKEK – ISSYK GÖLÜ - BİŞKEK

 

Yerel saat ile 05:35’te Bişkek’e varıyoruz.Lokal bir restoranda alacağımız kahvaltımızın ardından Issyk Gölü’ne hareket ediyoruz. Karla kaplı dağlar ile çevrelenmiş olmasına rağmen suyunun hiçbir zaman donmadığı ve bu yüzden de ismini “ ısı veya sıcak , ılık göl” anlamından alan , Kırgız Türkçesinde “ Issyk Göl” olarak söylenen gölde gezimizi gerçekleştireceğiz. Kırgızistan için burası ülkenin incisi sayılan bir durak noktası. Bolivya’daki Titicaca Gölü’nden sonra dünyanın en büyük dağ gölü olan Issyk Göl , yaklaşık 118 ırmak ve akıntı gölü tarafından beslenmesi sebebi ile manevi olarak ta önem arz etmektedir.  Issky Gölü’ne  , bir asır öncesine kadar kutsal olduğuna inanılması sebebi ile girilmezken , günümüzde turizm için önemli bir yer teşkil ediyor. Kırgız Edebiyatının kadim isimlerinden birisi olan Cengiz Aytmatov , Issky Gölü için “ Tanrı’nın yeryüzündeki gözü” ifadesini kullanıyor. Issk Göl’de geçireceğimiz bir gün boyunca bu efsaneler gölü ve çevresini keşfedeceğiz. Turumuz sırasında yerel  bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Tekne turumuzun ardından Issık Gölü kenarında yer alan Çolpan Atay’a gideceğiz. Burada M.Ö 2000 yıllarına uzanan kaya yazıtlarını , taşlara çizilmiş sayısız insan ve hayvan figürlerini göreceğiz. Bişkek’e dönüşümüzün ardından akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama Bişkek’teki otelimizde

 

3.GÜN (20.08.2018) BİŞKEK – ALMATİ

 

Otelde alacağımız  kahvaltı sonrası “ Göze Uzanan Dağların Ülkesi “ Kırgızistan’ın başkenti  Bişkek’te şehir turuna çıkıyoruz.  1878 senesinde kurulan şehir Kırgızistan’ın sosyalist döneminde general Mihaill Frunze’nin onuruna “ Frunze “ olarak  anılıyor. Şehir turumuz esnasında Ala Too Meydanı , Kara Bulgar Türkleri arasında oluşan Şan Kızı Destanı’ndan sonra ikinci İslami Türk destanı olan Manas Destanı’nın onuruna yaptırılan Manas Anıtı, Başkanlık Binası , Kırgızistan’da 2010 senesinde yaşanan halk harekatı esnasında yaşamını yitirenlerin anısına yaptırılan Devrim Anıtı , Lenin Anıtı , Eski Meydan, Parlamento Binası , Oak Parkı , Zafer Meydanı ile yerel Pazar bugün göreceğimiz önemli yerler olacak. Öğle yemeğimizin ardından  Almati’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Almati’ye varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

4.GÜN (21.08.2018) ALMATİ – BÜYÜK ALMATİ GÖLÜ

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kazakistan’ın sembollerinden biri olan , Kazak Halkı için özel bir öneme sahip Büyük Almati Gölü’nü ziyaret edeceğiz. Alaatu Dağları’nın eteklerinde bulunan , deniz seviyesinden 2500 metre yükseklikteki dağlar arasında kalmış olan , eşsiz turkuaz rengi ile her mevsim apayrı güzel yansımaları sunan bir atmosfere sahip bir yer burası. Büyüsüne kapılmamanın mümkün olmadığı , suyunun içme suyu olarak ta kullanılması sebebi ile girmenin yasak olduğu , sadece bir tursit destinasyonu değil , aynı zamanda yaşam kaynağı olması özelliği ile mukaddes de görülen Almati Gölü’nde tam günlük bir seyre çıkıyor ve kendimizi bu büyüye bırakıyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun sonunda bir kartal çiftliğine gidiyor ve kartal avcılarının muhteşem şovlarına tanıklık ediyoruz. Turumuz sonrası Almati'ye dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN (22.08.2018) ALMATİ – TAŞKENT

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Almati şehir turumuza başlıyoruz. Kazakistan’ın güney doğusundan yer alan Almati , 1854 senesinde Rusların doğuda sınır kalesi olarak kurduğu bir şehir olmasına karşın , bugün 2 milyondan fazla nüfusu ile Orta Asya’nın en gelişmiş ve kozmopolit şehirlerinden biridir. Alış veriş merkezleri , kumarhaneleri , lüks restoranları ile misafirlerine zengin bir yaşam sunmaktadır. Panfilova Parkı  içerisinde yer alan , özel atmosferi ve mimarisi ile oldukça etkileyici bir havaya sahip olan , etrafını saran ağaçların doğal güzelliği ile tarihin muhteşem atmosferini bir arada sunan Rus Ortadoks Katedrali olan Zenkov Katedrali , 28 Panfilov Kahramanları Parkı , Koktube Tepesi , Bağımsızlık Meydanı ve Medeo Boğazı göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuz sonrası havalimanına hareket ediyoruz. Özbekistan Havayolları ile saat 13:50’de Taşkent’e hareket ediyoruz. 14:30’da varışımızı takiben buradaki otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar  dinlenme ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

6.GÜN (23.08.2018) TAŞKENT

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , şehir turumuz için otelden hareket ediyoruz. Geleneksel Orta Asya Mimarisinin ,İslami Mimari ile zenginleştirilip , Avrupai bir şehircilik planlaması ile taçlandırıldığı bu şehirde , gezimize şehrin gerçek merkezi Amir Temur Meydanı gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra şehrin en büyük meydanı olan Bağımsızlık Meydanı ve bu merkezi çevreleyen anıtları göreceğiz. Bir sonraki durağımız içerisinde 16. Yüzyıldan kalma Barakhan Medresesi , Hz. Muhammed'in bir tutam saçına ev sahipliği yapması nedeni ile " Kutsal Saç" Muyi Mübarek olarak adlandırılan medrese ve bu medresede muhafaza edilen 7. Yüzyılda yazılmış Kuran-ı Kerim örneklerini de barındıran Hazreti İmam kompleksi bulunuyor. Ülkenin en büyük üçüncü camisi olan Cuma Camisi ve Uspensky Katedrali de göreceğimiz yerler arasındadır. İpekyolu üzerine kurulu , yüzyıllar boyunca Orta Asya'nın en işlek alışveriş merkezlerinden biri olmuş Chorsu Bazaar gezisi ile turumuz sona eriyor. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

7.GÜN (24.08.2018) TAŞKENT –SEMERKANT

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Afrosiyob hızlı treni ile Semerkant'a doğru yola çıkıyoruz. Semerkant'a varışımızı takiben burada bizi bekleyen aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Ortaçağ medreselerinin çevrelediği şehrin en önemli meydanı Registan Meydanı'nı göreceğiz.Ayrıca Timur Han'ın oğlunun adını taşıyan Uluğbey Medresesi , Şirdar Medresesi , Tilla Kari Medresesi , Bibi Hanım Türbesi , Şah Zinde Türbesi , Ruhabad Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

8.GÜN (25.08.2018) SEMERKANT - BUHARA

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Semerkant şehir turunun devamı için otelimizden hareket ediyoruz. Bugünkü şehir turumuzda Hazreti Hızır Camii ve Hazreti Danyal Türbesi , Timur ve Timur ailesinin anıt mezarlarının bulunduğu Gazi Emir Türbesi , Ali Kuşçu'nun müdürlük yaptığı Uluğbey Rasathanesi'ni ziyaret ediyor ve Semerkant'ta Doğu Rönesans izlerini takip ediyoruz.Ünlü Siyab Lokal pazarında alış veriş için serbest zamanımız olacak. Öğle yemeğimizin ardından Buhara'ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası Buhara'ya varıyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

9.GÜN (26.08.2018) BUHARA

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Buhara şehir turumuzda ; Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Ark Kalesi , Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi , Chasma-i Ayub Mozalesi , Mir Arab Medresesi , Abdül Aziz Han Medresesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeğimizi yerel şovlar eşliğinde lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

10.GÜN (27.08.2018) BUHARA – HİVE

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında Orta Asya'nın en büyük ve en önemli çöllerinden olan Kızılkum Çölü'nü geçeceğiz. Aynı zamanda Orta Asya'nın en önemli akarsularından Amuderya Nehri'ne pararlel süren yolculuğumuzda , muhteşem nehir manzarasını fotoğraflama imkanına sahip olacağız. Hive'ye varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve kısa bir Hive şehir turu yapıyoruz. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

11.GÜN (28.08.2018) HİVE –URGENÇ - TAŞKENT

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alan Hive şehir turumuzda ; İç Han Kalesi , Pehlivan Mahmud Türbesi, Cuma Cami ve minaresi, İslam Hoca Medresesi ve minaresi, Kalta Minar Minaresi , Ark Kaslesi , A-Şeyh Dede Medresesi , Allah Kulu Han Medresesi , Muhammed Emin Han ve Muhammed Rahim Han Medreseleri , Şirgazi Han Medresesi , Pehlivan - Dervaze Kapısı ve Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi geziler sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası Urgenç’e hareket ediyor ve burada lokal bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra yerel havayolları ile Taşkent’e uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz.

 

12.GÜN (29.08.2018) TAŞKENT – İSTANBUL

 

Sabah erkenden otelimizden ayrılıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK369 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. 11:15’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul / Bişkek /Taşkent  İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Almati / Taşkent uçak bileti
 • Özbekistan Havayolları ile Urgenç / Taşkent  ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Afrosiyob Hızlı treni ile Taşkent - Semerkant tren bileti
 • Havaalanı - otel - Havaalanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Bişkek’te 4*’lı otelde 1 gece oda –kahvaltı konaklama
 • Almati’de 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Taşkent’te 4*’lı otelde 3 gece  oda-kahvaltı konaklama
 • Semerkant’ta 4*’lı otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Buhara’da 4*’lı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Hive’de Butik Otel’de 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belitilen 9 adet öğle yemeği
 • Programda belitilen 10 adet akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri Program dahilinde ki yerel rehberlik hizmetleri
 • Profesyonel Prontotour Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı ( İlgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (İsteğe Bağlıdır)  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %25, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
 • Seyahat Güvence paketi bedeli tur bedelinize orantılı olarak değişmektedir. 70 yaş üstü müsafirlerimiz için sur prim uygulanır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  18 Ağustos
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  18.08.20182399.00 2899.00 2399.00 -Taksitler »

  1.Ek Bilgiler

  **Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

  **Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

  **Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

  **Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

  **Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

  **Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

  **Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

  ** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00'dır), check out saati 10:00'dur. (bazı ülkelerde 09:00'dur) 

  **Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

  **Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.

  **Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

  ***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

   

  **Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour'un sorumluluğunda değildir.

  **Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

  **Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

  ** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

  **Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

  **Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

  ** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

  **Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  **Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

  **Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

  ** Prontotour force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

   

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri