Göbeklitepe’yi ABD ve 100 Ülkede Dr. OZ Tanıtacak!

Dr. OZ, Amerika’da yaşayan Türk, ünlü cerrah ve TV Programı yapımcısı GÖBEKLİTEPE‘yi ziyaret etti. Geçen hafta haberini paylaştığımız “GÖBEKLİTEPE, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde…” haberinde bahsettiğimiz gibi, UNESCO, GÖBEKLİTEPE’yi listeye alınmıştı. Özellikle bu haberle ve Dr. OZ’un 100 ülkeyi aşkın ülkede yayımlanan “The Dr. OZ Show” programı ile GÖBEKLİTEPE ve bölgenin tarihi önemi çok daha büyük kitlelere ulaşacaktır.

Bu tarz tanıtım atakları ile 20 yılı aşkın süre önce keşfedilen ve insanlığın bilinen yazılı tarihinin yeniden yazılmasına sebep verecek ölçüde önemli olan GÖBEKLİTEPE, hak ettiği üne ve öneme kavuşacaktır.

GÖBEKLİTEPE‘yi tüm dünyaya tanıtmak amacıyla ziyaret ettiğini anlatan Dr. OZ, “İstiyorum ki tüm dünya Göbeklitepe’nin ne kadar mühim bir yer olduğunu anlasın. Çağımızda insanlar artık birbirlerinin gözlerine bakarak konuşmuyorlar, birbirleriyle irtibatları kesildi. Bu bir yandan teknoloji, bir yandan da savaşlar nedeniyle ama ilk atalarımızın zamanına gittiğimizde, Neolitik çağda, 10 bin yıl önce bunlar gibi büyük heykeller yaratan insanlar, insanlığın tarihini değiştirdiler.” diye konuştu.

Dr. OZ ve onun gibi ülkemizin kültür değerlerinin tanıtımına katkıda bulunan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyoruz.

Dr. OZ Göbeklitepe'de...