Sakura Zamanı Güney Kore & Japonya


1.GÜN (28/ 29.03.2018) İSTANBUL – SEUL

 

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali PRONTOPLUS kontuarı önünde saat 22:30’da buluşma(28.03.2018). Bilet , pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın  TK90 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:20’de Seul’e hareket. Gece uçak yolculuğu. Yerel saat ile 16:55’de Seul’e  varış. Varışımızın  ardından otelimize yerleşiyoruz. Yoğun geçecek turumuz öncesi dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.GÜN (30.03.2017) SEUL

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Seul şehir turu için otelimizden hareket. İlk olarak Joseon Hanedanlığı’nın kurucusu Kral Taejo tarafından 1395 ‘te inşa edilen ve Kore’deki en güzel beş saray arasında bulunan Gyeongbokung Sarayı’nı ziyaret edecek ve burada hergün tekrarlanan askerlerin nöbet değişimi seremonisini izleyeceğiz. Ardından ; Ulusal Müze ,Başkanlık Binası, Cheonggye Caddesi , Ginceng Center ,İnsadong Antique Caddesi , Namdeum Traditiınol  Market göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi gezimiz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Akşam geleneksel Kore danslarını izleyebileceğimiz bir gösteriye katılacağız. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra konaklama otelimizde.

 

3.GÜN (31.03.2018) SEUL – OSAKA

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. ( Uçak saatine göre kahvatımızı box olarak alabiliriz ) Kore Havayolları ile Osaka’ya  uçuyoruz. Varışımızı takiben burada bizi bekleyen aracımız ile öğle yemeğimizi alacağımız lokal restorana hareket ediyoruz. Sonrasında  şehir turumuza başlıyoruz. Osaka’nın posterlerini süsleyen Osaka Kalesi, Umeda Sky Binası ve Osaka’nın ünlü alış veriş merkezi Dotombori & Shinsaibashi caddeleri göreceğimiz diğer önemli noktalar .Turumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde

 

4.GÜN (01.04.2018) OSAKA – HİROŞİMA – MİYAJİMA –OSAKA

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , tren istasyonuna transfer oluyor ve II.Dünya Savaşı’nın Dünyada en büyük izini bıraktığı Hiroşima’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik tren yolculuğunun ardından Hiroşima’ya varıyor ve Atom Bombası Kubbe’si , Barış Parkı ve bu unutulmaz savaşın anılarını görebileceğimiz ve bilgi alacağımız Barış Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından ,yüzen tapınakları ve Japonya’nın en iyi üç manzarasından birine sahip olan yüzen kapı Tori’nin bulunduğu Miyajima adasına geçiyoruz. Burada görkemli Tori Kapısı ile ve gel-git’ler nedeni ile su üzerinde yüzüyormuş gibi gözüken Itsukushima Shine tapınağını göreceğiz. Gezilerimizin bitiminde Hiroşima’ya dönüyor ve Osaka’ya doğru hızlı tren ile yola çıkıyoruz. Osaka’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

5.GÜN (02.04.2018) OSAKA – NARA – KYOTO

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Nara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben  Japonya’nın ilk başkenti Nara’da Nara Geyik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Şinto inancına göre tanrıların habercileri olarak kabul edilen yüzlerce geyiğin serbestçe dolaştığı parkta , geyikleri besleyebilir ve muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Buradan sonra Japonya’nın en ünlü ve tarihsel olarak en önemli Budist tapınaklarından biri olan Todaji Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından eğlenceli Sushi yapımını da deneyimleyeceğimiz lokal restorana öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Kyoto’ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Fushimi İnari Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz.  Ana binanın patikası boyunca yüzlerce Torii kapısı bulunan ve görselliği muhteşem olan tapınak , prinç tanrısı İnari’ye adanmıştır. Kyoto’da geleneksel Japon Çay seremonisine katıldıktan sonra buradaki otelimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

6.GÜN (03.04.2018) KYOTO

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek  Japon yaşamı, inançları ve gelenekleri hakkında çok daha fazla fikir sahibi olacağımız Kyoto gezimize devam ediyoruz. ilk olarak muhteşem bir görüntüye sahip olan Bambu Ormanı’nı ziyaret edecek ve burada keyifli bir yürüyüş yapacağız. Sonrasında Golden Pavilion olarak ta  adlandırılan Zen Tapınağı Kinkakuji Temple’ı ziyaret edeceğiz.  Üstteki iki katı tamamı ile altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı’nı gördükten sonra Sakura ağaçları ile süslü Filozoflar yolu adı verilen caddeyi ziyaret ediyoruz. Burası şehrin en popüler Sakura Ağaçlarını izleme bölgesidir. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Nijo Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Son olarak ise Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizi Temple’ı göreceğiz. İsmi “ Saf Su Tapınağı “ anlamına gelen ve 780 yılında kurulan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Gezilerimizin bitiminde lokal bir restoranda akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7.GÜN (04.04.2018) KYOTO –FUJİ DAĞI – HAKONE

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz . ( Bugün yanınıza size bir gece yetecek eşyalarınızı bir çantaya almanız gerekmektedir. Bavullarımız direkt Tokyo’daki otelimize transfer edilecektir) Hızlı tren ile Fuji Dağı’na en çok yaklaşabileceğimiz bölgeye hareket ediyoruz . ( hava şartları elverişli olmadığı takdirde Fuji Dağının en yakın noktası olan 5.İstasyona çıkılması mümkün olamamaktadır ) . Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye  yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Hakone’ye geçiyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

8.GÜN (05.04.2018)HAKONE – TOKYO

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltıyor ve sıcak su gayzerlerini görebileceğimiz bir tepeden teleferik ile Ashi Gölü’ne iniyor ve buradan bineceğimiz özel tekneler ile bir krater gölü olan Ashi’de keyifli bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Tokyo’ya doğru devam ediyoruz.  Varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru , Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkımlı. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. İlk olarak İmparatorluk Sarayı ( Edo Castle ) ‘ı ziyaret edeceğiz. Ardından Japonya’nın uç kültür ve alışkanlıklarına sahip gençlerinin yoğunlaştığı ve değişik mağazaları ile ünlü Harakuju’yu göreceğiz.T urumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

9.GÜN (06.04.2018) TOKYO

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tokyo’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak Asasuka Bölgesine gidiyor ve burada Tokyo’nun en eski Budist tapınaklarından biri olan Sensoji Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz.  Asasuka Bölgesinde bulunan Nakamise alış veriş caddesini de gördükten sonra  Japonya’nın en büyük balık pazarı olan ve açık arttırma usulü toptan balık satışı bulunan Tsukiji Balık Pazarı’nı ziyaret edeceğiz.Sonrasında ise Roppongi Hills ‘ten şehir manzarasını izleyeceğiz.  Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Tokyo’nun meşhur Hama Rikyu Onshi bahçelerini görmek üzere deniz otobüsüne biniyoruz.  Japonya’nın tanıtım görsellerini süsleyen bu muhteşem bahçeleri gezdikten sonra  gezimizi Odabia bölgesinde bitiriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 

10.GÜN (07.04.2018) TOKYO – NİKKO – İSTANBUL

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşlatıyor ve Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko , doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Burada ilk olarak Nikko Doğal Parkı’na gidiyor ve  Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu büyüleyici Chuzengi Gölü’nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından 1616 yılında 15000 el işçisi tarafından ruhlara adanarak , 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan Toshogu Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo havalimanına hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK53 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:30’da İstanbul’a hareket. Gece uçak yolculuğu.

 

11.GÜN (08.04.2018) İSTANBUL

 

Yerel saat ile 05:15’te İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Havayolları  ile İstanbul / Seul / Tokyo / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Kore Havayolları ile Seul-Osaka arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Seul’de belirtilen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Osaka’da  belirtilen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Kyoto’da 2 gece belirtilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Hakone’de 1 gece belirtilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Tokyo’da  belirtlen otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri ( 9 Öğle Yemeği /8 Akşam Yemeği)
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Tüm transferler
 • Kyoto’da Çay seremonisi
 • Nara’da Sushi Yapım kursu
 • Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik - Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı - Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
  • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
  • Sngl odalarda çift kişilik oda ve ya çift kişilik yatak garantisi verilemez.
  • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak +  ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
  • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
  • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
  • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
  • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
  • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
  • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
  • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
  • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
  • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
  • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
  • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları vb. durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
  • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Vizesiz...